Sprintovou kvalifikaci na GP São Paula 2021 vyhrál Bottas. Hamilton to dotáhl na páté místo | Foto: Getty Images / Lars Baron

Sprint na GP São Paula 2021 vyhrál Valtteri Bottas před Verstappenem a Sainzem. Hamilton dojel pátý, do závodu odstartuje z 10. místa.

Z prvního místa odstartoval do sprintu Max Verstappen a to poté, co byl Lewis Hamilton diskvalifikován z výsledků kvalifikace.

Jezdci mají pro sprint volný výběr pneumatik. Bottas, Gasly, Sainz, Ocon, Cunoda, Räikkönen, Giovinazzi, Schumacher a Mazepin nazuli měkké. Ostatní dali přednost střední směsi.

Bottas využil měkké pneumatiky a dostal se po startu na první místo. V prvním kole překonal Verstappena také Sainz. Verstappen se před něj dostal na druhé místo po 4 kolech. V té době měl Bottas náskok 2 sekund. Verstappen ho sice postupně dojel, ale k útoku nedošlo.

Hamilton měl skvělý start. Už v prvním kole se dokázal dostat na 14. místo a postupně se dostával dopředu. Po 13. kolech překonal Ricciarda a byl v první desítce. Ani tam se však nezastavil a dojel pátý těsně za Pérezem.

Sainz si stěžoval na pneumatiky, ale dokázal za sebou udržet Péreze až do konce sprintu. Hůře dopadl jeho týmový kolega. Před Leclerca se v 9. kole dostal Norris.

Jediným incidentem ve sprintu byl souboj kontakt mezi jezdci Alfy Romeo v první zatáčce, po kterém se Räikkönen roztočil.

Hamilton dojel na pátém místě, ale dostal penalizaci za nasazaní pátého motoru. Na startu tak bude 10. Verstappen navýšil svůj náskok o 2 body, Mercedes pak mezi týmy o jeden bod.

Průběh

Cíl: Sprint vyhrává Bottas před Verstappenem a Sainzem. Hamilton pátý.

10. Vet

20/24: Hamilton předjel Leclerc a je 6. Verstappen stále okolo sekundy za Bottasem.

17/24: Hamilton předjel už i Gaslyho a je sedmý.

16/24: Hamilton postupuje, je už osmý..

15/24: Hamilton překonává Vettela.

14/24: Verstappen na hraně DRS...

14/24: Sainz si už před pár koly stěžoval na pneumatiky, na Verstappena ztrácí už 12 sekund, ale Pérez na něj recept nenašel.

13/24: Hamilton desátý, dostává se před Ricciarda.

10/24: Verstappen dojíždí Bottase, 1,4 s.

9/24: Norris se dostal před Leclerca.

8/24: Hamilton před Alonsem na 11. místě.

20. Maz

6/24: Verstappen nyní ztrácí 2 sekundy na Bottase.

5/24: Hamilton už překonal i Giovinazziho a je 12.

4/24: Verstappen jde před Sainze. Hamilton je 13., zdolal Cunodu.

2/24: Räikkönen se roztočil po kontaktu s Giovinazzim.

1/24: Hamilton je 16.

1/24: a Sainz zdolává Verstappena a je druhý.

1/24: Bottas jde na první místo před Verstappena, Sainz je třetí.

20:30: Jezdci se vydávají do zahřívacího kola.

20:27: Pneumatiky: Bottas, Gasly, Sainz, Ocon, Cunoda, Räikkönen, Giovinazzi, Schumacher, Mazepin měkké. Ostatní střední.

20:18: Výběr pneumatik pro sprint je volný. Zastávka v boxech není povinná a nečeká se (pokud nebude mít jezdec defekt apod.).

20 Lewis Hamilton Mercedes

20:11: Pokud by se na prvních třech místech pořadí neměnilo, Red Bull by se mohl už dnes dostat do čela Poháru konstruktérů. Ztrácí 1 bod.

20:08: Jezdci už jsou na startovním roštu. Opět se nám mění teploty. Ve druhém tréninku měla trať přes 50 °C, nyní má 38 °C.

20:07: Z prvního místa odstartuje Max Verstappen. Kvalifikaci sice vyhrál Lewis Hamilton, ale byl z ní diskvalifikován a čeká ho start z posledního místa. Hamiltona navíc zítra čeká penalizace pěti míst za nasazení pátého motoru.

20:03: Jezdce čeká 24 kol a souboj o startovní rošt pro zítřejší závod. A také o body. Bodují první tři (3, 2 a 1 bod)

20:00: Vítejte u online přenosu z letošního třetího sprintu.