V posledním tréninku na GP Sachíru byl nejrychlejší Verstappen

Nejrychlejší čas zajel v posledním tréninku na Grand Prix Sachíru Max Verstappen, který atakoval hranici 54 sekund.
V posledním tréninku na GP Sachíru byl nejrychlejší Verstappen | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Prvních dvacet minut jsme už tradičně v posledním tréninku moc akce neviděli. Na trati byl jen Pietro Fittipaldi. Poté vyjeli také ostatní jezdci.

Do čela se dostali jezdci Mercedesu, které poté ale několik jezdců rozdělilo. Nejrychlejší čas zajel Max Verstappen. Jeho týmový kolega skončil až šestý, ale v průběhu tréninku nenasadil měkké pneumatiky.

George Russell zajel tentokrát až sedmý nejrychlejší čas.

Technické problémy musí opět řešit u Ferrari. Zatímco v pátek vyřadila Leclerca hnací hřídel, u Vettela se před kvalifikací „z bezpečnostních důvodů“ mění motor.

Kvalifikace na Grand Prix Sachíru začíná v 18:00.

Průběh

15:53: Ricciardo se svezl přes obrubník.

15:52: U Vettela se sundává podlaha, mění se motor z „bezpečnostních důvodů“.

15:51: Pěkné kolo od Albona. Je sice až šestý, ztrácí na Verstappena půl sekundy, ale kolo zajel na střední směsi. Měkkou zatím nenasadil.

15:49: Verstappen první! 0:54.064

15:46: Giovinazzi před Leclercem, Norris jde na druhé místo.

15:43: Leclerc třetí..

15:43: Bottas 54.270, Russell + 0,394

15:43: Bottas topí pod kotlem.

15:40: Vettel jde na druhé místo...

15:35: Strollovi, Albonovi a Oconovi smazali časy za překročení limitů tratě v osmé zatáčce.

15:31: Bottas odskočil – 54.523

15:29: Verstappen si stěžuje na provoz...

15:27: Russell první, Bottas je ale také v rychlém kole a... jde zpět na první místo. Rozdíl 1 desetina.

15:26: Verstappen v hodinách mimo trať.

15:24: Bottas na měkkých, Verstappen a Gasly za ním na tvrdých.

15:24: Bottas první...

15:20: Na trati už i další jezdci. Na čele Leclerc (55.2)

15:18: Fittipaldi nasadil novou řídicí jednotku a baterii, takže ho čeká penalizace.

15:15: Fittipaldi po 11 kolech v boxech, na trati Norris a Magnussen.

15:08: Brazilec už na krátkém okruhu odjel osm kol. Ostatní zatím v boxech.

15:00: Začínáme, na trati Fittipaldi..

14:55: Včera byl v obou trénincích nejrychlejší George Russell. Bottas měl ale v prvním tréninku poškozené auto a v tom druhém mu smazali čas.

14:51: Vítejte u online přenosu z posledního tréninku na GP Sachíru.

Další článek: Závod F2 vyhrál Cunoda. Mezi Ilottem a Schumacherem se rozdíl nezměnil

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).