GP Ruska dostala říjnové datum

Pořadatelé Grand Prix Ruska oznámili, že od Bernieho Ecclestona dostali předběžný termín pro svůj premiérový závod v roce 2014.
GP Ruska dostala říjnové datum

První ruská Grand Prix se pojede v Soči, v plánu je 19. říjen. "S potěšením oznamujeme, že mezinárodní promotér formule 1 - Formula One Management - stanovil předběžné datum pro ruskou Grand Prix v kalendáři 2014," řekl šéf pořadatelské organizace Oleg Zabara.

"Toto datum perfektně zapadá do našich plánů pro organizaci Grand Prix. Výstavba okruhu se blíží dokončení. Jsem si jistý, že se Soči stane ve vlastním stylu moderním a pohodlným domovem motorsportu."

Zabara dodal, že dnes obdrží Ruská automobilová federace oficiální žádost o zařazení závodu do kalendáře. Rusové původně měli možnost Grand Prix o rok odložit, a to pro případ, že by nastala příliš velká kolize s olympijskými hrami, ale evidentně se ji nechystají využít.

Další článek: Ecclestone: Navzdory návratu Rakouska víc než 20 závodů nebude

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.