Sprint v Rakousku vyhrál Max Verstappen

Sprint před Velkou cenou Rakouska vyhrál Max Verstappen před oběma jezdci Ferrari.

Z prvního místa odstartoval do sprintu Max Verstappen před oběma jezdci Ferrari Charlesem Leclercem a Carlosem Sainzem. Za nimi startovali Russell, Ocon a oba jezdci Haasu. Pérezovi byly smazány časy ze třetí části kvalifikace kvůli traťovým limitům a startoval ze 13. místa. Hamiltonovi po nehodě patřilo na startu 9. místo.

První drama se odehrálo už před startem. Fernando Alonso neodstartoval z osmého místa do zahřívacího kola a nakonec ani z boxů. Čou měl na konci zahřívacího kola problémy s pohonnou jednotkou. Musel startovat z boxů a celé startovní pole čekalo jedno zahřívací kolo navíc. Sprint tak byl o jedno kolo zkrácen.

Max Verstappen si pohlídal první místo, i když to bylo těsné. Za jeho zády došlo po týdnu opět k vytvoření nebezpečného sendviče ve složení Albon, Hamilton, Gasly. Jezdec AlphaTauri se roztočil, Hamilton ztratil pozice a vypadl z první desítky.

Verstappen situaci na čele kontroloval. Těsnější to bylo na začátku mezi jezdci Ferrari, kteří dokonce v sedmém kole svedli poměrně ostrý souboj. Leclerc si však druhé místo udržel a v dalším průběhu sprintu už to mezi rudými vozy tak těsné nebylo.

Sergio Pérez a Lewis Hamilton postupovali vpřed. Pérez se nakonec dostal až na páté místo, čtvrtého Russella už v závěru nedojel. Hamilton se na delší dobu zasekl za Mickem Schumacherem. Ten měl před sebou týmového kolegu, díky čemuž mohl používat DRS. Magnussen mu však později poodjel a Hamilton se před něj dvě kola před koncem dostal na osmé místo – poslední bodované.

Další nevydařený víkend prožívá Sebastian Vettel. Po posledním místě v kvalifikaci se sice ve srpintu posunul, ale po kontaktu s Albonem skončil ve štěrku. Albon obdržel penalizaci pět sekund za jiný souboj, při kterém vytlačil z trati Landa Norrise.

Verstappen si dojel pro pro vítězství ve sprintu. Na startu závodu bude mít za svými zády opět oba jezdce Ferrari. Startovní rošt se vůči výsledkům sprintu drobně změní. Bottase totiž po nasazení nových komponent pohonné jednotky čeká start z konce pole.

Průběh

23/23: Konec... Verstappen vyhrává sprint před oběma Ferrari.

21/23: Hamilton se dostal před Schumachera...

21/23: Schumacher nyní přišel o DRS. Magnussen mu trochu poodjel.

18/23: Na čele stále kolem 2,6 s mezi Verstappenem a Leclercem.

13/23: Pérez předjel Ocona.

11/23: A Albon znovu... měl kontakt s Vettelem, který skončil ve štěrku.

11/23: Albon dostal penalizaci pět sekund za vytlačení Norrise ve třetí zatáčce.

11/23: Pérez už šestý před jezdci Haasu.

9/23: Hamilton předjel Bottase.

7/23: Souboj jezdců Ferrari.

5/23: Hamilton desátý. Verstappen na čele ujíždí, už má náskok 2,3 s.

5/53: Na startu byl zase sendvič... Albon, Gasly, Hamilton. Brit se propadl o pár pozic, Gasly roztočil.

19. Čou

1/23: Alonso nakonec do sprintu neodstartoval. Gasly se roztočil, je poslední.

1/23: Start... Verstappen udržel vedení, jezdci Ferrari bojují o druhé místo, Leclerc se nakonec vrátil na druhou pozici. Pérez už osmý, Hamilton se propadl na 11. pozici.

16:34: Vůz Čoua se zase rozjel... čeká ho start z boxové uličky.

16:33: Start odložen, čeká nás další zahřívací kolo.

16:32: A problém s motorem pro Čoua, Alonso bude startovat z boxů.

16:31: Problémy pro Alonsa... Španěl zůstává na roštu s dekami a na zvedácích.

16:30: Jezdci se vydávají do zahřívacího kola.

16:27: pneumatiky: Albon, Stroll, Latifi, Vettel na měkkých. Ostatní pojedou sprint na středních.

20  Sebastian Vettel Aston Martin

16:17: Teplota vzduchu je 21 °C, trať má 34 °C. Pravděpodobnost deště v průběhu sprintu je 0 %.

16:16: Plán Landa Norrise: „Mám lano, připevňuji ho k Pérezovi, který je přede mnou, a budu ho následovat celou cestu. Je to tak jednoduché!“

16:15: Ve sprintu se nestaví, takže důležitý bude výběr pneumatik. Jezdci mají volný výběr.

16:12: Z prvního místa odstartuje Max Verstappen. Za sebou bude mít oba jezdce Ferrari. Pérez sice skončil v kvalifikaci čtvrtý, ale stewardi mu kvůli traťovým limitům smazali časy z Q3 a do sprintu tak odstartuje ze 13. místa. Posunout nahoru se bude chtít nepochybně také Hamilton, který po nehodě v kvalifikaci startuje z 9. místa.

16:10: čeká nás druhý letošní sprint. Připomínáme, že sprint určí konečné pořadí pro start zítřejšího závodu, ale také se za něj udělují body. Vítěz dostane 8 bodů. Za každou nižší pozici je o bod méně.

16:05: Vítejte u online přenosu ze sprintu v Rakousku.