V posledním tréninku byl v Zandvoortu nejrychlejší Verstappen. Sainz boural | Foto: Getty Images / Lars Baron

V posledním tréninku byl v Zandvoortu nejrychlejší Verstappen. Sainz boural

Nejrychlejší čas zajel v posledním tréninku na Grand Prix Nizozemska 2021 Max Verstappen před oběma jezdci Mercedesu.

Kimi Räikkönen měl pozitivní test na covid-19. Pro zbytek víkendu ho nahradil Robert Kubica, který vyjel na trať jako první. Brzy vyjel také Lewis Hamilton, který včera vynechal téměř celý druhý trénink kvůli poruše motoru. Bottas a Verstappen zůstali v boxu nejdéle.

Na čele se průběžně měnilo pořadí. Byl tam Hamilton, jezdci Ferrari a také Fernando Alonso.

Před polovinou tréninku boural v nájezdu do třetí zatáčky Carlos Sainz. Na trati tak byly po čtvrté během víkendu vyvěšeny červené vlajky.

V té době byl Bottas bez času a Verstappen neměl na kontě vůbec žádné kolo. Trénink byl restartován 29 minut před koncem.

V průběhu tréninku jsme viděli několik výletů mimo trať. Štěrkem se projeli Vettel, Norris i Schumacher.

Po vyjetí na trať se Verstappen dostal na první místo, dokud ho nepřekonal Fernando Alonso na měkkých pneumatikách.

Následně začali také další jezdci zajíždět rychlé časy na měkkých pneumatikách. Na první místo se dostal Bottas, kterého překonal Verstappen. Ten se na krátké cílové rovince vytáhl za vozem týmového kolegy Sergia Péreze a Bottasův čas překonal o více než půl sekundy.

Kvalifikace začíná v Zandvoortu v 15:00.

Průběh

12:58: Leclerc mimo trať, ale měl tam asfalt...

12:56: Schumacher se projel štěrkem...

12:51: Verstappen se vytáhl na krátké cílové rovince za Pérezem.

12:49: Verstappen nejrychlejší ve všech sektorech – 1:09.623, více než půl sekundy před Bottasem.

12:48: Bottas výrazně posouvá čas – 1:10.179

12:45: Mimo trať se toulal Lando Norris.