5
Fotogalerie

První trénink v Zandvoortu přerušil odstavený vůz Vettela. Nejrychlejší čas zajel Hamilton

V prvním a na dlouho přerušeném tréninku byl nejrychlejší Lewis Hamilton před Verstappenem a Sainzem.

Formule 1 se poprvé od roku 1985 vrátila na okruh Zandvoort, který se od doby, kdy na něm vyhrál Niki Lauda, hodně změnil.

Samotný okruh jezdcům v prvním tréninku příliš velké problémy nedělal. Viděli jsme hodiny v podání Cunody a Ocona a několik výletů mimo trať.

Sebastian Vettel hlásil problémy s pohonnou jednotkou (zřejmě MGU-K). Vrátil se do boxů, ale po chvíli vyjel znovu na trať, kde musel svůj vůz odstavit na výjezdu z boxů (nikoliv však po vyjetí z boxů, ale v normálním kole).

Vettel si vyžádal hasicí přístroj a pokoušel se uhasit požár uvnitř auta. Nebyl však zřejmě příliš spokojen s množstvím hasicích přístrojů a ani jejich typem.

Na vůz se neodvážil nikdo sáhnout. Na místo musel dorazit mechanik se zkoušečkou a vybavením. Teprve poté byl vůz odklizen. Trénink byl restartován až po více než půl hodině přerušení ve 12:24.

Dočkali jsme se prvních časů na měkkých pneumatikách i prvních „soubojů“. Nejrychlejší čas zajel Lewis Hamilton.

Jako poslední skončil Júki Cunoda, kterého odstavil zatím blíže neupřesněný technický problém.

12:29: Na čele Hamilton – 1:11.500.

12:27: Jezdci vyjeli na trať na měkkých pneumatikách. V boxech kromě Vettela zůstává také Cunoda, který odjel jen tři kola.

12:24: Pokračujeme..

12:19:

12:07: Vypadá to na problém s rekuperačními systémy. Vozu se až nyní dotýká mechanik se zkoušečkou a ochranným vybavením.

12:02: Vettel je zpět v boxech, což se ale nedá říct o jeho voze, který je stále na trati.

11:58: Bizarní záběry... vůz pořadatelů odváží na místo práškový hasicí přístroj. Maršálové mají jen pěnové.

11:54: Vettel opět hasí vnitřek svého vozu.

11:50: Vettel odstavil vůz u výjezdu z boxů, i když z nich nevyjel. Byl v normálním kole.

11:47: Tak jsme Vetttela zakřikli. Odstavuje svůj vůz. Bere si hasicí přístroj a hasí vnitřek auta.

11:47: červené vlajky

11:46: Norris první.

11:44: Vettel zpět na trati, takže problémy nebyly vážné.

19. Cun

11:40: Verstappen opět na prvním místě, pod 1:13.

11:39: Vettel má problém s MGU-K, vrátil se do boxů

11:38: Stroll si stěžuje na provoz. Bottas jde na první místo.

11:36: Verstappen první – 1:13 na tvrdých pneumatikách.

11:36: Ocon mimo trať.

11:34: žádné instalační kola. Jezdci hned zajíždí měřené časy.

11:31: Cunoda pokřtil Zandvoort hodinami.

11:31: A už vidíme žluté vlajky.

11:30: Začínáme...

11:30: Teplota vzduchu 18 °C, trať má o pět více.

11:28: No a a jsem samozřejmě na domácí půdě Maxe Verstappena a to navíc uprostřed napínavé a těsné sezóny. Jezdec Red Bullu po (ne)závodě ve Spa ztrácí tři body na Lewise Hamiltona.

11:26: V Zandvoortu FIA nezavedla traťové limity. Nejsou potřeba. Okruh chyby neodpouští. Pokud jezdec neskončí ve zdi, projede se štěrkem. V tréninku F3 jsme viděli dvě červené vlajky. Traťoví maršálové musel odnášet z trati plný pytel štěrku.

11:24: Okruh Zandvoort prošel úpravami. Jezdce čeká hned několik specialit. Nedaleko okruhu je pláž, takže na trati bude jemný písek (podobně jako v Bahrajnu). Okruh je úzký, najdeme na něm dvě klopené zatáčky (třetí a poslední). Klopení je skutečně obrovské – 18 stupňů.

11:24: V Nizozemsku se naposledy jelo v roce 1985 – vyhrál Niki Lauda.

11:22: Vítejte u online přenosu z prvního tréninku na Grand Prix Nizozemska 2021.