GP Německa nebo Evropy? Ecclestone přiznává zmatky

Berniemu Ecclestonovi se stále nedaří vyřešit, na kterém okruhu se letos pojede závod v Německu. Nürburgring se nechce v žádném případě vzdát.
GP Německa nebo Evropy? Ecclestone přiznává zmatky

Ecclestone písemně informoval Nürburgring, že jeho nabídku na pořádání letošního závodu nemůže akceptovat po finanční stránce, proto oznámil konec jednání.

Jenomže Nürburgring se ohradil, říká, že má výhradní práva na GP Německa 2013. Pokud se tedy má závod jet, tak jedině u něj.

"Tak trochu se to zpolitizovalo, bojují mezi sebou různé politické skupiny," komentoval šéf formule 1. "Máte tu AvD, klub, který se stará o Nürburgring, a ADAC, jiný klub, který se stará o Hockenheim."

"Závod by měl být na Nürburgringu a AvD říká, že pokud ho neuspořádají oni, tak se nemůže konat. My jsme jim řekli, že se letos nemusí jmenovat GP Německa, můžeme ho nazvat GP Evropy."

"Je v tom tak trochu zmatek. V jednu chvíli závod bude, v jinou chvíli nebude, tak je to pořád dokola. Ale děláme maximum, abychom to vyřešili. Snažíme se, aby se uskutečnil."

Závod v Německu se má jet 7. července.

Další článek: Lotus: Noví lidé nacházejí díry ve starých pravidlech

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.