Řada jezdců musela před stewardy kvůli procedurám. Týkalo se to i vítězného Ocona

Několik jezdců muselo po závodě zamířit ke sportovním komisařům kvůli předzávodním, respektive pozávodním procedurám.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Řada jezdců musela před stewardy kvůli procedurám. Týkalo se to i vítězného Ocona | Foto: Getty Images / Lars Baron

Vettel, Sainz, Bottas a Stroll museli ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. 

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Getty Images 

„Podle předpisů si musí jezdci „svléknout trička“ a zúčastnit se národní hymny „v závodní kombinéze“. Záběry z ceremoniálu ukazují, že Vettel tak neučinil a během maďarské hymny měl na sobě tričko vyjadřující podporu práv LGBTQ+.

Vettel po závodě naznačil, že právě tričko bylo důvodem jeho předvolání. „Mohou mě diskvalifikovat,“ řekl pro Sky. „Mohou si dělat, co chtějí. Udělal bych to znovu.“

Trička si podle stewardů nesundali ani ostatní předvolaní jezdci, i když v jejich případě nešlo o podporu LGBTQ+. Podle sportovních komisařů to zdůvodnili tím, že na to zapomněli, protože začalo pršet. Za porušení protokolu dostali napomenutí. 

Před stewardy také Ocon

Vítězný Ocon musel před sportovní komisaře zase kvůli procedurám po závodě. V případě Ocona byl problém v tom, kde zastavil. Místo toho, aby zajel do boxové uličky před ceduli „1“, zastavil na trati na výjezdu z boxů.

Ocon za to dostal rovněž napomenutí. 

Sportovní komisaři uvedli: „Během slyšení Ocon vysvětlil, že přehlédl vjezd do boxů a domníval se, že nejlepší místo k zastavení bude poblíž výjezdu z boxů. Omluvil se a potvrdil, že že příště bude opatrnější.“

Stewardi to nehodnotili jako porušení pravidel parc fermé, ale „jen“ jako porušení poznámek ředitele závodu.

Další článek: Vettel je zklamaný, že dojel druhý za bezchybným Oconem

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00