GP Indie život Čandhokovi a Kartykejanovi moc neusnadnila, jsou bez místa

Indičtí jezdci se loni radovali z premiérového závodu formule 1 ve své zemi, ale ledy se v indických vodách motorsportu hýbají jen velmi pomalu, takže si na její dopady budou muset počkat.
GP Indie život Čandhokovi a Kartykejanovi moc neusnadnila, jsou bez místa

Na startovní rošt indické Grand Prix se loni postavil Kartykejan, Čandhok se svezl jen v tréninku, protože Lotus nechtěl riskovat ztrátu 10. místa v šampionátu. Oba ale doufali, že závod přiláká do královny motorsportu indické investory, což by jim usnadnilo hledání místa pro letošní sezónu.

Zatím se tak ale neděje. "Indická GP možná nebyla přínosná pro Karuna a Narajna, ale určitě pomůže budoucím generacím indických jezdců. Ze dne na den se to nezmění," konstatoval Čandhok pro PTI.

Jeho krajan Kartykejan má podobný názor. "Indická GP určitě přitáhla v naší zemi pozornost k motorsportu, ale nemůžete očekávat, že přes noc dojde k zázrakům. Osobně jsem viděl po závodě mnoho pozitivních reakcí, protože firmy a lidé teď lépe vědí, co formule 1 přináší."

Oba jezdci samozřejmě touží ve formuli 1 závodit. Čandhok ale otevřeně přiznal, že mu to letos nevyjde. "Je frustrující sledovat závody a neúčastnit se jich. Ale je nepravděpodobné, že budu v roce 2012 závodit," potvrdil. "Druhá nejlepší možnost je pokračovat jako testovací a záložní jezdec, a o tom stále jednám s týmy."

Kartykejanovy vyhlídky jsou o trochu lepší, protože jeho sponzoři nabízejí více peněz. Stále má šanci pokračovat s týmem HRT, pro který závodil v první polovině loňské sezóny.

"Všechno se to kvůli Vánocům a novému roku trochu zpomalilo," komentoval jednání. "Ale prázdniny teď skončily, takže bychom měli v rozhovorech pokročit, protože zatím není nic uzavřené. Na roštu zbývá už jen pár volných sedaček, takže to je asi otevřené. Doufáme v to nejlepší. Je to otázka mnoha věcí, které musí vyjít, nejde jen o to, co chci já. Takže je to zatím ve hvězdách."

Další článek: Williams řeší jezdce a sponzory, ale navenek stále mlčí

16:34 | Smazané časy v kvalifikaci. Devátá zatáčka (6krát): Gio, Per, Msc, Gas, Nor, Str. Patnáctá zatáčka (4krát): Lat, Gas, Vet, Str.
13:18 | Déšť, který neměl přijít, přišel. #Imola
13:03 | Cunoda zaplatí 300 euro. Nikoliv za ostřejší jazyk v týmovém rádiu, ale za překročení rychlosti v boxech o 2,4 km/h.
12:55 | V posledním tréninku bylo smazáno 18 časů v deváté a 3 časy v patnácté zatáčce.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00