GP Indie by se mohla jet až v druhém prosincovém týdnu

Ve snaze zajistit pro závod v Bahrajnu náhradní termín a zároveň dát týmům čas na cestování navrhl Bernie Ecclestone prodloužení kalendáře do 11. prosince.
GP Indie by se mohla jet až v druhém prosincovém týdnu

Náhradní datum pro odvolanou GP Bahrajnu formule 1 má, je jím 30. října. Tento den ale v současnosti patří GP Indie, takže Ecclestone řeší, kam premiérový závod v Dillí přesune.

Původně navrhl 4. prosince, ale z logistického hlediska by bylo téměř nemožné během jednoho týdne přesunout kolotoč formule 1 z Brazílie do Indie. Mezi těmito závody by totiž vznikla takhle krátká přestávka.

Šéf formule 1 proto navrhuje přestávku prodloužit na dva týdny a jet v Indii až 11. prosince. To by sice odstranilo problémy s logistikou, ale týmy mají pochopitelně obavy z hlediska zátěže svých zaměstnanců.

Rozhodnout o případných změnách v kalendáři by měla Světová rada motorsportu 3. června.

Mezitím formuli 1 vyzvala organizace Human Rights Watch, aby přehodnotila, jestli je vůbec správné v Manamě závodit. "Závodní činitelé by měli vážně zvážit, jestli je vzhledem k míře porušování lidských práv v této zemi vhodné letos závod v Bahrajnu uspořádat," uvedla HRW, podle které v Bahrajnu stále dochází k hromadnému zatýkání a věznění občanu, propouštění představitelů opozice ze zaměstnání a dokonce i k mučení.

Další článek: Domenicali ví, že za neúspěchy Ferrari může zaplatit svým místem

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.