GP Indie by se mohla jet až v druhém prosincovém týdnu

Ve snaze zajistit pro závod v Bahrajnu náhradní termín a zároveň dát týmům čas na cestování navrhl Bernie Ecclestone prodloužení kalendáře do 11. prosince.
GP Indie by se mohla jet až v druhém prosincovém týdnu

Náhradní datum pro odvolanou GP Bahrajnu formule 1 má, je jím 30. října. Tento den ale v současnosti patří GP Indie, takže Ecclestone řeší, kam premiérový závod v Dillí přesune.

Původně navrhl 4. prosince, ale z logistického hlediska by bylo téměř nemožné během jednoho týdne přesunout kolotoč formule 1 z Brazílie do Indie. Mezi těmito závody by totiž vznikla takhle krátká přestávka.

Šéf formule 1 proto navrhuje přestávku prodloužit na dva týdny a jet v Indii až 11. prosince. To by sice odstranilo problémy s logistikou, ale týmy mají pochopitelně obavy z hlediska zátěže svých zaměstnanců.

Rozhodnout o případných změnách v kalendáři by měla Světová rada motorsportu 3. června.

Mezitím formuli 1 vyzvala organizace Human Rights Watch, aby přehodnotila, jestli je vůbec správné v Manamě závodit. "Závodní činitelé by měli vážně zvážit, jestli je vzhledem k míře porušování lidských práv v této zemi vhodné letos závod v Bahrajnu uspořádat," uvedla HRW, podle které v Bahrajnu stále dochází k hromadnému zatýkání a věznění občanu, propouštění představitelů opozice ze zaměstnání a dokonce i k mučení.

Další článek: Domenicali ví, že za neúspěchy Ferrari může zaplatit svým místem

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.