GP Francie příští rok nebude, oznámil Prost

Francie už nestihne se zařadit do kalendáře závodů sezóny 2013, prozradil to Alain Prost, který je do projektu zapojen.
GP Francie příští rok nebude, oznámil Prost

Francii se otevřela možnost díky odstoupení New Jersey, ale nedokázala ji využít. "Ne, v roce 2013 to možné nebude," řekl k francouzskému závodu Prost pro RMC. "Prošvihli jsme termín. Byl tam prostor. Technicky je nemožné to udělat v roce 2013."

K důvodům bývalým mistr světa dodal: "Scházejí dvě věci. Skutečná vůle Bernieho Ecclestona vrátit se, vrátit závod do Evropy. A také přirozeně finance. GP Francie nemůže mít tolik diváků jako závody v jiných zemích. Tím pádem to musíme automaticky spojit s nižšími poplatky za závod, což není jednoduché."

Prost není velký optimista ani pro návrat v roce 2014. "Budeme mít ještě větší konkurenci, jelikož se mluví o Mexiku a Thajsku? Je to komplikovaná záležitost. Myslel jsem si, že máme možnost, protože se načasování zdálo být dobré. Bude to stejné za pár týdnů? Nevím."

V kalendáři 2013 tak zůstává jen 19 závodů. Je velmi pravděpodobné, že Ecclestone bude velmi usilovat o to, abych ji bylo znovu 20.

Další článek: Také Bottas přinesl Williamsu peníze, prozradil Wolff

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.