GP Austrálie se uskuteční podle plánu, pořadatelé a federace uzavřeli mír

Spor o sportovní zajištění australské Grand Prix 2011 skončil, Australská federace motorsportu (CAMS) se dohodla s šéfem závodu Ronem Walkerem.
GP Austrálie se uskuteční podle plánu, pořadatelé a federace uzavřeli mír

Letos na podzim se Walker pohádal s CAMS kvůli ceně, kterou si australská federace účtuje za své služby při závodě formule 1, které mimo jiné zahrnují poskytnutí traťových komisařů. CAMS pohrozila, že pokud Walker nezaplatí požadovanou cenu, řekne FIA, ať GP Austrálie z kalendáře 2011 vyškrtne.

Walker proto přispěchal během posledního závodu do Abú Zabí, kde prosil o pomoc Bernieho Ecclestona a Mezinárodní automobilovou federaci. Nakonec došlo k dohodě a prezident CAMS Andrew Papadopoulos dnes oznámil, že se Grand Prix Austrálie uskuteční podle plánu.

Dohoda přinese jisté výhody australské federaci motorsportu, její členové budou mít nárok na slevu z ceny vstupenek, na okruhu bude mít CAMS vyhrazená místa pro svoji propagaci a vítězové šampionátů, které se jezdí pod hlavičkou federace, absolvují čestné kolo v Albert Parku během závodního víkendu.

Další článek: Kalendář prezentací nových vozů má první tři data

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.