Glock z Toyoty zřejmě odejde, zamířit by mohl do Renaultu

Je si stoprocentně jistý, že ve formuli 1 zůstane.
Timo Glock se posledních závodů letošní sezóny nemohl zúčastnit, ale to mu nebrání v intenzivním vyjednávání o angažmá pro rok 2010. Řekl, že si je stoprocentně jistý svojí účastí v příštím ročníku. Pravděpodobně to však nebude u Toyoty.

"Je to možnost, ale řekl bych, že pravděpodobnost je menší," uvedl o svém současném týmu Glock. "Řekněme, že vedeme slibná jednání s týmy. Mám z nich dobrý pocit."

Podle německých médií zamíří Glock na 95 procent do Renaultu a stane se týmovým kolegou Roberta Kubici.

"V tuto chvíli koluje hodně spekulací a my máme pár dobrých možností," reagoval Glock. "A za týden nebo dva by mohlo přijít překvapení, o takové možnosti nikdo nemluvil. Uvidíme... Možnosti máme a teď to musíme vyřešit."

Pro Glocka není důležité, zda se jedná o tým automobilky. Hlavně se chce v týmu cítit dobře a nebýt dvojkou. Co se týče nováčků, tak si není jistý, kdo by z nich mohl být nejlepší.

"Silný by mohl být Campos s Dallarou. Manor, který se asi bude jmenovat Virgin F1, je také zajímavý, ale těžko říct," odhadl. "Je třeba tým poznat a to je hlavní problém, nikdo je v tuto chvíli moc dobře nezná."

"Ale když hovoříte s ostatními lidmi, většina si myslí, že na nejlepší cestě je Virgin F1, to se říká. To je vše, co k tomu můžu v tuto chvíli uvést."
Další článek: Nejlepší čas prvního tréninku v Abú Zabí zajel Lewis Hamilton

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.