Glock si hodně slibuje od aerodynamického tunelu McLarenu

Německý pilot věří, že Marussia v roce 2013 dokáže konečně pořádně těžit z technické spolupráce se stájí z Wokingu.
Glock si hodně slibuje od aerodynamického tunelu McLarenu

Marussia měla problémy s vývojem vozu pro rok 2012, ale postupně se jí dařilo stahovat ztrátu na Caterham. V sezoně 2013 ruská stáj poprvé nasadí KERS. Timo Glock, který je u týmu od jeho začátku, si od příštího roku hodně slibuje. 

"Myslím si, že práce ve větrném tunelu se osvědčila a do budoucna to bude ještě lepší. Začátek roku 2012 byl opravdu těžký, do Austrálie jsme vyrazili bez předchozího testování. Od té doby se nám ale podařilo vůz výrazně vylepšit. Nevěřil jsem, že se dotáhneme na Caterham, protože byl o sekundu a půl rychlejší, nicméně stalo se tak, což je skvělé," citoval Glocka Autosport.

Týmovým kolegou Tima Glocka v roce 2013 bude Brit Max Chilton. Charles Pic se rozhodl odejít k rivalům do Caterhamu.

Další článek: Whiting: Na nové motory si lidé rychle zvyknou, tiché nebudou

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.