Glock si hodně slibuje od aerodynamického tunelu McLarenu

Německý pilot věří, že Marussia v roce 2013 dokáže konečně pořádně těžit z technické spolupráce se stájí z Wokingu.
Glock si hodně slibuje od aerodynamického tunelu McLarenu

Marussia měla problémy s vývojem vozu pro rok 2012, ale postupně se jí dařilo stahovat ztrátu na Caterham. V sezoně 2013 ruská stáj poprvé nasadí KERS. Timo Glock, který je u týmu od jeho začátku, si od příštího roku hodně slibuje. 

"Myslím si, že práce ve větrném tunelu se osvědčila a do budoucna to bude ještě lepší. Začátek roku 2012 byl opravdu těžký, do Austrálie jsme vyrazili bez předchozího testování. Od té doby se nám ale podařilo vůz výrazně vylepšit. Nevěřil jsem, že se dotáhneme na Caterham, protože byl o sekundu a půl rychlejší, nicméně stalo se tak, což je skvělé," citoval Glocka Autosport.

Týmovým kolegou Tima Glocka v roce 2013 bude Brit Max Chilton. Charles Pic se rozhodl odejít k rivalům do Caterhamu.

Další článek: Whiting: Na nové motory si lidé rychle zvyknou, tiché nebudou

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.