Glock se trápí s vozem a neví proč

Timo Glock se dostal do nezvyklé situace. Se svým monopostem si vůbec nerozumí a začal ho porážet týmový kolega Charles Pic.
Glock se trápí s vozem a neví proč

Glock je díky svým zkušenostem jedním z pilířů týmu Marussia od chvíle, kdy do formule 1 vstoupil pod názvem Virgin Racing. Nad svými týmovými kolegy měl vždy navrch nejen proto, že to byli nováčci.

V posledních dvou Grand Prix ale podlehl Picovi. "Auto je v současnosti neřiditelné. Nevíme, čím to je," přiznal v rozhovoru pro Auto Motor und Sport. "Pořád je přetáčivé. A neustále se mi blokují kola."

Problémy Glocka by nemusely být až tak zvláštní, kdyby je měl i Pic. Znamenalo by to chybu ve vývoji vozu. Jenomže Francouzovi se naopak daří.

"Prostě nemůžu zatáčky projíždět tak rychle jako on," vysvětloval Glock. "Zkusil jsem to. Neřídí jinak, než já. Auto dostává tam, kde ho potřebuje. A já zabrzdím, zatočím a musím neustále provádět korekce. Pak mám v zatáčce moc velkou rychlost, protože jsem musel uvolnit brzdy. To se prostě nedá..."

Přitom Marussia spolupracuje s McLarenem a angažovala Pata Symondse, který dříve pracoval pro Renault. Očekával se proto jasný posun vpřed. Glockovi se ale nedaří a na trati má co dělat, aby se ubránil HRT.

"Problém je asi se zádí vozu. Ale kde přesně? Nevím," dodal. Tým mu dokonce dal v Budapešti nové šasi a vyměnil zavěšení, ale problémy se tím nezmírnily.

Další článek: Williams poprvé zvládl pit stop pod tři sekundy

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00