Glock překvapil. Vettel by podle něj mohl zamířit k McLarenu

Na konci letošní sezóny měly končit smlouvy mnoha špičkových jezdců. Nakonec ale očekávané zemětřesení možná nebude tak silné.
Glock překvapil. Vettel by podle něj mohl zamířit k McLarenu

Verstappen již prodloužil, Leclerc také zůstane u Ferrari a očekává se, že se dohodne i Mercedes s Hamiltonem. Překvapením zřejmě nebude ani setrvání Sebastiana Vettela u Ferrari. Němec příliš mnoho alternativ nemá. Red Bull už řekl, že o něj zájem nemá a u Mercedesu vedle Hamiltona asi nebude chtít jezdit. 

Marko vyloučil zájem o Vettela. Má se snažit u Ferrari, nebo to zkusit u Mercedesu

Marko vyloučil zájem o Vettela. Má se snažit u Ferrari, nebo to zkusit u Mercedesu

S překvapivým názorem přišel Vettelův krajan Timo Glock. „Myslím, že to bude také záviset na tom, jak dopadne tento příběh okolo Ferrari,“ řekl Glock pro ran.de. Narážel samozřejmě na skandál okolo legálnosti loňské pohonné jednotky Ferrari.

„Dokázal bych si představit, že by to mohl být důvod, proč by řekl ‚To je ono‘.“ (důvod k odchodu, pozn. redakce). Na dotaz, kam by mohl Vettel zamířit, odpověděl Glock překvapivě: „Možná McLaren.“

„V osobě Andrease Seidla mají německého šéfa, se kterým jdou v poslední době nahoru. Dovedu si představit, že by v týmu určitě chtěl mít zkušeného Němce.“

Podle Glocka je také možné, že Mattia Binotto kvůli skandálu s motorem skončí v pozici šéfa týmu, protože musel vědět, co se stalo.

Seb je naší první volbou, říká Binotto o jezdecké sestavě

Seb je naší první volbou, říká Binotto o jezdecké sestavě

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Pneumatiky budou podle Greena letos představovat větší výzvu než kdy dříve

9:28 | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00