Glock překvapil. Vettel by podle něj mohl zamířit k McLarenu

Na konci letošní sezóny měly končit smlouvy mnoha špičkových jezdců. Nakonec ale očekávané zemětřesení možná nebude tak silné.
Glock překvapil. Vettel by podle něj mohl zamířit k McLarenu

Verstappen již prodloužil, Leclerc také zůstane u Ferrari a očekává se, že se dohodne i Mercedes s Hamiltonem. Překvapením zřejmě nebude ani setrvání Sebastiana Vettela u Ferrari. Němec příliš mnoho alternativ nemá. Red Bull už řekl, že o něj zájem nemá a u Mercedesu vedle Hamiltona asi nebude chtít jezdit. 

Marko vyloučil zájem o Vettela. Má se snažit u Ferrari, nebo to zkusit u Mercedesu

Marko vyloučil zájem o Vettela. Má se snažit u Ferrari, nebo to zkusit u Mercedesu

S překvapivým názorem přišel Vettelův krajan Timo Glock. „Myslím, že to bude také záviset na tom, jak dopadne tento příběh okolo Ferrari,“ řekl Glock pro ran.de. Narážel samozřejmě na skandál okolo legálnosti loňské pohonné jednotky Ferrari.

„Dokázal bych si představit, že by to mohl být důvod, proč by řekl ‚To je ono‘.“ (důvod k odchodu, pozn. redakce). Na dotaz, kam by mohl Vettel zamířit, odpověděl Glock překvapivě: „Možná McLaren.“

„V osobě Andrease Seidla mají německého šéfa, se kterým jdou v poslední době nahoru. Dovedu si představit, že by v týmu určitě chtěl mít zkušeného Němce.“

Podle Glocka je také možné, že Mattia Binotto kvůli skandálu s motorem skončí v pozici šéfa týmu, protože musel vědět, co se stalo.

Seb je naší první volbou, říká Binotto o jezdecké sestavě

Seb je naší první volbou, říká Binotto o jezdecké sestavě

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Pneumatiky budou podle Greena letos představovat větší výzvu než kdy dříve

14:26 | Asociace jezdců grand prix (GPDA) jednala o rasismu. Podle závěrů má každý jezdec právo vyjádřit podporu ukončení rasismu svým vlastním způsobem (nebude tedy žádné organizované pokleknutí apod.)
4. července | První série 4 tisíc testů na COVID-19 v paddocku byla negativní...
3. července | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
3. července | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink Hamilton (1:04.130)
Kvalifikace Bottas (1:02.939)
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10