Glock poslední závod nepojede, znovu ho zastoupí Kobajaši

Zranění z Japonska si žádají delší zotavení.
Toyota dnes oznámila, že zdravotní stav Tima Glocka znemožňuje start v posledním závodě letošní sezóny. Jako náhradníka tým znovu využije Kamuje Kobajašiho, který debutoval ve formuli 1 v posledním závodě v Brazílii.

"Je nám skutečně líto Tima, že jeho sezóna, jejíž součástí byla dvě působivá pódia, pro něj končí tímto způsobem," řekl prezident týmu John Howett.

"Probrali jsme doporučení lékařů s Timem a jeho managementem, a rozhodli jsme, že nebudeme riskovat a do vozu posadíme Kamuje. Kamuj podal v obtížných podmínkách v Brazílii dobrý výkon, takže jsme rádi, že ho můžeme znovu požádat, aby Tima zastoupil."

Timo Glock se zranil při nehodě během kvalifikace na GP Japonska, kromě řezné rány na noze má prasklý páteřní obratel.
Další článek: Red Bull bude v Abú Zabí bojovat na špičce, předpovídá Webber

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna