Glock nestihl využít poslední sadu pneumatik

Trulli měl problémy s přilnavostí.

Jezdci Toyoty mají po kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru smíšené pocity. Timo Glock zajel sedmý nejrychlejší čas a díky Barrichellově penalizaci bude startovat ze šestého místa, Jarno Trulli postoupil jen do druhé části kvalifikace, kde skončil patnáctý.

Glock je rád, že se vrátil mezi nejlepších deset. "Tuto trať mám rád a se svým nastavením si tu věřím. Dařilo se mi zejména ve druhé části. Auto jelo skvěle a v klidu jsem postoupil do třetí fáze," pochvaloval si Němec. "Svůj nejrychlejší čas jsem zajel na opotřebovaných pneumatikách. Těšil jsem se na svůj poslední výjezd na nových pneumatikách, ale červená vlajka ho zničila." Přesto je se šestým místem na startu spokojen. "Budu bojovat o co nejvíc bodů."

Trulli se potýkal především s nedostatkem přilnavosti. "Zdá se, že podmínky na trati se zlepšily, ale nedokázaly jsme dostatečně zlepšit naše časy. Nevím proč, když Timo byl silný," divil se Ital, který slíbil, že zítra bude tvrdě bojovat. "Stát se může cokoliv, ale bude těžké z patnáctého místa bodovat."

Technický ředitel Pascal Vasselon litoval, že se mezi nejlepších deset nedostaly oba vozy. "Timo odvedl skvělou práci. Jsme frustrováni, že kvalifikace skončila předčasně, protože (Glock) neměl příležitost využít poslední sadu pneumatik," připomněl. "Pro Jarna to zítra bude obtížnější. Musíme zanalyzovat problémy s přilnavostí a na základě toho určíme strategii."

Další článek: U Brawnu po kvalifikaci radostí neskáčou

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.