Glock: Marussii brzdí malý rozpočet

Timo Glock je přesvědčený, že Marussia je schopná se posunout ve startovním poli nahoru, jen potřebuje peníze, aby zaplatila vývoj.
Glock: Marussii brzdí malý rozpočet

Marussia byla letos krůček od postupu na 10. pozici v poháru konstruktérů, ale v posledním závodě si ji vzal zpět Caterham. Výkonnostně je ovšem Caterham dlouhodobě lepší.

"Větší rozpočet, to je klíčové," uvedl na téma zlepšení týmu Glock v rozhovoru pro Autosport. "Všichni víme, že když chcete udělat velký krok, potřebujete na to víc peněz."

"My vyvíjíme v rámci svých možností, ale všichni ostatní se snaží vyvíjet rychleji s větším množstvím peněz. Naším hlavním cílem je mít větší rozpočet, na tom naši lidé pracují, pak budeme moci udělat krok vpřed."

Nedostatek peněz se projevuje například i absencí KERS či zpožděným nasazením vozu do testů. Chybné bylo také rozhodnutí první dva vozy vyvíjet jen pomocí počítačových simulací. Příští rok by ale vše mělo být jinak.

"Jsem si jistý, že bychom po pořádném testování na začátku roku byli silnější, a kdybychom začali s aerodynamickým tunelem dříve. KERS taky, ale kdybychom mohli všechno dostat do aerodynamického tunelu trochu dříve, mohli jsme být Caterhamu blíž a možná ho i porazit. Na tom pracujeme pro příští rok," dodal německý závodník.

Diskuze (12) Další článek: HRT nám lže a dluží peníze, říká jeden z jeho dodavatelů