Glock je zřejmě na odchodu z Marussie

Překvapivý konec německého závodníka v týmu by měl být oficiálně oznámen v průběhu zítřka. Na vině jsou podle všeho finance.
Glock je zřejmě na odchodu z Marussie

Se zprávou přišel Sport Bild, který má podle našich informací přístup ke kopii tiskové zprávy, která bude zřejmě zveřejněna v průběhu zítřka. Timo Glock se prý s Marussií rozchází v dobrém a hodlá hledat nové výzvy v prostředí motorsportu. 

Tento odchod na poslední chvíli samozřejmě prudce srazí Glockovy šance na působení v letošní sezoně mistrovství světa vozů formule 1. Volných míst už je povážlivě málo, navíc Glock nedisponuje sponzorskými penězi, což je ostatně zřejmě hlavní důvod jeho nynějších problémů. O sedačky ve Force Indii a Caterhamu se vedou líté boje.

Naopak jisté místo by měl mít v Marussii mladík Max Chilton, který se může spolehnout na silné finanční zázemí.

Další článek: Na Novém Zélandě si připomínají památku Dennyho Hulma

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.