Glock je přesvědčen, že Toyotu letos čeká další posun nahoru

Německému pilotovi vyhovují vlastnosti vozu i nová pravidla.
Timo Glock je přesvědčen, že se Toyota ve srovnání s loňským rokem zlepšila. Díky tomu doufá, že bude v závodech pravidelně bodovat a snad i bojovat o stupně vítězů.

"Těžko říct. Doufám, že budeme blízko pódiu a budeme se snažit konzistentně bodovat. To by byl dobrý začátek. Ale musím říct, že mám zatím mnohem lepší pocity než loni touto dobou tady v Jerezu. V roce 2008 jsme měli daleko větší problémy, abychom se přizpůsobili drážkovaným pneumatikám. Teď jsou zpátky slicky a díky tomu je to jednodušší," řekl Glock.

I když na mokru používají týmy stejné pneumatiky jako loni, byl Glock v pondělí v Jerezu nejrychlejší. Podle něj je to dáno tím, že mu vůz vyhovuje celkově, na čemž ostatně pracoval s inženýry Toyoty.

"Vůz se chová mnohem více podle mých představ. Loni jsem strávil hodně času s inženýry a oni teď více chápou, co můj jezdecký styl vyžaduje. Loni jsem strávil hodně času v Kolíně nad Rýnem, snažil jsem se využít své zkušenosti s hladkými pneumatikami při vývoji vozu. Takže jsme s ním celkem spokojen," uvedl Glock.

Letošní vůz poskytuje podle Glocka jezdci mnohem lepší zpětnou vazbu, proto si za volantem více věří. Nová pravidla o aerodynamice však prý jezdcům předjíždění neusnadní.

"Odjel jsem asi jen půl kola za Heidfeldem v Bahrajnu a pět nebo šest zatáček za Kovalainenem tady. Měl jsem pocit, že to je stejné jako loni. Podle mě v tom není žádný rozdíl. Vůz byl dokonce trochu nervóznější, protože loni jsme měli nedotáčivost a teď se vůz choval, jako by byl méně vyvážený. Takže podle mě je zřejmé, že alespoň pro nás to bude stejné jako loni," konstatoval Glock.
Diskuze (15) Další článek: Se zahříváním pneumatik 2010 již problémy nejsou, říká de la Rosa
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00