Giovinazziho v závodě brzdilo poškození vozu

Pro Giovinazziho byla Austrálie tak trochu druhým debutem. Ten první si odbyl před dvěma lety, kdy na dva závody nahradil Pascala Wehrleina. Od té doby se ale vozy změnily.
Giovinazziho v závodě brzdilo poškození vozu

Kimi Räikkönen dovezl hned v prvním závodě pro Alfu Romeo body za 8. místo. Giovinazzi dojel 15. 

Italovi situaci v závodě komplikovalo poškození vozu. Nejdříve najel na trosky Ricciardova předního křídla a poškodil si podlahu. Poté měl v 9. zatáčce kontakt se Sainzem a poškodil si přední křídlo.

Giovinazzi pak fungoval tak trochu jako pojízdná šikana. Na středních pneumatikách vydržel na trati až do 27. kola, kdy zajel do boxů pro měkké pneumatiky.

V boxech se zdržel o pět sekund déle, než by měl. Mechanici provedli úpravy, aby měl Giovinazzi poškozený vůz lépe vyvážený.

„Měl jsem po prvním kole poškozený vůz,“ řekl Giovinazzi. „Došlo ke kontaktu, myslím, že to bylo s mclarenem. Poté to byl těžký závod a to zejména v prvním stintu s prvními pneumatikami. Rychlost byla poté lepší, ale auto bylo hodně poškozené.“

Frederic Vasseur chválil Giovinazziho zejména za kvalifikaci. „V první části kvalifikace si vedl velmi dobře,“ řekl Vasseur pro  Autosport. „Ale v závodě měl v prvním kole kontakt a bylo více méně hotovo.“

Podle Vasseura zůstával Giovinazzi na trati déle v naději, že vyjede safety car apod. To se však nestalo. „Odvedl dobrou práci,“ dodal Vasseur.

U Alfy Romeo jsou zatím poměrně optimističtí, pokud jde o jejich formu. Předčasné závěry však dělat nechtějí. 

„Po druhém týdnu v Barceloně jsme nebyli příliš optimističtí,“ vysvětluje Vasseur.“ Nakonec jsme byli docela blízko k tomu, abychom v posledních kolech dojeli Hülkenberga.“

„Uvidíme v Bahrajnu, který je běžnější tratí. Pokud se podíváte na loňský rok, na to, co se stalo v Melbourne a co se stalo v Bahrajnu, nebyl to úplně stejný příběh.“

 Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Naše forma z testů se nevypařila, ujišťuje Ferrari

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10