Giovinazzi zatím nehledá možnosti závodění mimo F1

Antonio Giovinazzi si podle svých slov nepřipouští, že by v roce 2022 už nemusel závodit ve formuli 1, ale naopak se snaží udržet svou sedačku u Alfy Romeo.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Giovinazzi zatím nehledá možnosti závodění mimo F1 | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Alfa Romeo jako poslední tým zatím neoznámil kompletní jezdeckou sestavu. Jistý je zatím příchod Valtteriho Bottase, který nahradí Kimiho Räikkönena.

Junior týmu Alpine a pilot formule 1 Kuan-jü Čou je považován za největšího favorita na poslední volnou sedačku, tým však zatím nevydal žádné oficiální prohlášení.

V posledních třech podnicích se Giovinazzi dvakrát kvalifikoval do nejlepší desítky, v Zandvoortu a Monze startoval ze sedmého místa. Ani v jednom případě ale dobrou startovní pozici neproměnil v body, když naposledy v nejlepší desítce skončil v Monaku.

„Abych pravdu řekl, nyní se chci jen zaměřit na udržení své sedačky ve formuli 1,“ řekl Giovinazzi na dotaz Autosportu, zda přemýšlel nad dalšími možnostmi, pokud by s ním Alfa Romeo pro příští rok neprodloužila smlouvu.

„V nejhorším případě bych začal přemýšlet o příštím roce. Nyní se ale chci soustředit na svou práci tady ve F1 a pokusit se udržet si své místo. Jediné, co mohu udělat, je prostě jet, získávat více bodů a doufat, že to bude stačit.“

Ital se ve F1 poprvé představil v roce 2017, kdy v prvních dvou závodech u Sauberu nahradil Pascala Wehrleina. Na plný úvazek začal ve F1 u Alfy Romeo závodit v roce 2019.

Giovinazzi se nebojí, že by jej junioři připravili o šanci ve Ferrari

Giovinazzi se nebojí, že by jej junioři připravili o šanci ve Ferrari

U Alfy Romeo měl zajištěné místo díky svému spojení s Ferrari. Nyní ale italská stáj už nemá možnost mluvit do výběru závodníků.

Šéf Ferrari Mattia Binotto zatím neuvažoval, kam by směřovaly další Giovinazziho kroky v případě, že by Alfa Romeo pro příští rok dala přednost jinému jezdci.

„Myslím, že hodně bude záležet na jeho vůli a na tom, jaké jsou do budoucna Antoniovy skutečné zájmy. Prvním krokem ale rozhodně je pokusit se pro něj najít místo ve F1, a na to se v tuto chvíli plně soustředíme,“ řekl Binotto.

Váš názor Další článek: Verstappen nedostává své týmové kolegy pod tlak, to dělají sami, říká Albon
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00