Giovinazzi vyzvedl poslední díl a Alfa Romeo díky tomu dnes mohla vyjet na trať

Pilot Alfy Romeo Antonio Giovinazzi dnes ráno na letišti vyzvedl „poslední díl“, který tým potřeboval k tomu, aby mohl s letošním monopostem formule 1 poprvé vyjet na trať.
Giovinazzi vyzvedl poslední díl a Alfa Romeo díky tomu dnes mohla vyjet na trať

Alfa Romeo oficiálně představí svůj letošní model na okruhu v Barceloně příští pondělí ráno 40 minut před začátkem letošních předsezónních testů.

Již dnes však Giovinazziho týmový kolega Kimi Räikkönen poprvé vyjel s letošním vozem v rámci shakedownu na testovacím okruhu Ferrari ve Fioranu. Při příležitosti svátku sv. Valentýna byl vůz polepen spoustou srdcí.

V oficiálním tiskovém prohlášení Alfy Romeo Racing se přitom uvádí, že na začátku dne Giovinazzi „odjel na letiště, aby vyzvedl poslední díl, který tým potřeboval k tomu, aby sestavil vůz“.

První fotografie nové Alfy Romeo na trati ve Fioranu

První fotografie nové Alfy Romeo na trati ve Fioranu

Alfa Romeo dnes s Räikkönenem za volantem následně odjela 33 kol, při kterých se tým zaměřoval na aerodynamiku, nastavení a kontroly chlazení vozu.

Monoposty formule 1 budou mít letos díky novým pravidlům jednodušeji řešené přední a zadní křídlo, stejně jako upravené aerodynamické prvky na boku vozu, aby bylo pro jezdce jednodušší jet blíže za svým soupeřem.

Šéf týmu Frederic Vasseur označil dnešní představení za „pozitivní den“, ve kterém byla Alfa Romeo schopna „posoudit pokrok, který jsme udělali v našem vývoji před prvními testy v Barceloně příští týden“.

Technický ředitel Simone Resta dodal, že tým nasbíraná data využije k tomu, aby zjistil, jak nová pravidla ovlivní chování vozu.

Foto: Alfa Romeo

Diskuze (7) Další článek: McLaren zatím stále nepřešel k Petrobrasu
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30