Giovinazzi se nebojí, že by jej junioři připravili o šanci ve Ferrari

Antonio Giovinazzi jezdící ve formuli 1 za Alfu Romeo se podle svých slov neobává, že by jej při čekání na příležitost závodit ve Ferrari přeskočil některý z mladých jezdců z jezdecké akademie italské stáje.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Giovinazzi se nebojí, že by jej junioři připravili o šanci ve Ferrari | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Mick Schumacher, Callum Ilott, Robert Švarcman a Marcus Armstrong se spolu s jezdci Ferrari Charlesem Leclercem a Carlosem Sainzem minulý týden zúčastnili pětidenního testu v italském Fioranu.

Mick Schumacher coby další člen juniorského programu Ferrari dostane letos příležitost závodit ve formuli 1 u týmu Haas a doufá, že v budoucnu bude přestupem do Ferrari následovat svého otce, sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera.

U Ferrari mají minimálně na další dvě sezóny obě sedačky obsazeny. Sainz má se Scuderií podepsáno do konce roku 2023 a Leclerc ještě o rok déle.

Giovinazzi se proto v nadcházející sezóně chce soustředit více na své výkony u Alfy Romeo.

Alfa Romeo chce, aby se Giovinazzi stal lídrem týmu

Alfa Romeo chce, aby se Giovinazzi stal lídrem týmu

„Nyní se nezaměřuji na ostatní lidi. Soustředím se na sebe a snažím se zlepšit, to děláme vždy, pak uvidíme, co se stane. Soustředit se na ostatní piloti není to, co by mi pomohlo, zaměřuji se proto jen na sebe,“ řekl Giovinazzi v rozhovoru pro Crash.net.

Závodit za Ferrari je pro italského pilota životní sen. Nyní chce ale Alfě Romeo pomoci posunout se pořadím vpřed.

„Je to sen (závodit pro Ferrari), samozřejmě ale vím, že Carlos tam pár let bude, stejně tak Charles. Nikdy nevíte, co se stane, pro teď se tedy soustředím, aby se mi dařilo v Alfě Romeo. Vím, že budu další sezónu závodit v Alfě Romeo a mým cílem je, aby se mi s nimi dařilo. A uvidíme, co bude v roce 2022. Jsem součástí rodiny a je skvělé cítit podporu od Ferrari, která je také důležitá pro mou kariéru,“ říká.

Další článek: Cunoda o tom, jak málem skončil se závoděním, počítačových hrách i rodině

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00