Giovinazzi nezvládl přetáčivý smyk, Russell ocenil svatozář

George Russell po nehodě s Antoniem Giovinazzim ve Velké ceně Belgie ocenil, že jsou monoposty formule 1 vybaveny konstrukcí tzv. svatozáře, která chrání hlavu pilota. Po Giovinazziho nárazu se oddělilo kolo z jeho alfy romeo a narazilo do pravé přední pneumatiky Russellova williamsu.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Giovinazzi nezvládl přetáčivý smyk, Russell ocenil svatozář | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Giovinazzi dostal na výjezdu ze sekce Les Fagnes v 10. kole závodu smyk a narazil do bariéry na pravé straně trati. Jeho monopost se po nárazu odrazil zpět na trať, právě projíždějící Russell se mu snažil vyhnout, ale uvolněné kolo z Giovinazziho vozu narazilo do pravého předního kola Russellova williamsu. Brit tak s neovladatelným vozem skončil ve zdi na druhé straně trati.

Oba piloty vyvázli z nehody nezranění, na trať však musel kvůli velkému množství úlomků a odklizení obou vozů vyrazit safety car.

„Kdybych jel doprava, bylo by tam Antoniovo auto. Absolvoval jsem velký náraz pneumatiky. Musím říct, že se svatozáří se nyní cítíte ve voze mnohem bezpečněji. Když jsem viděl, jak se na mě řítí ta obrovská pneumatika, bylo to celkem děsivé,“ řekl Russell.

„Jsem proto velmi rád, že nyní máme na voze svatozář. Jsem v pořádku, pochopitelně jen trochu frustrovaný. To je ale závodění.“

Giovinazzi dostal smyk

Giovinazzi přiznal, že na výjezdu ze zatáčky dostal smyk, který nedokázal zvládnout a naboural do zdi.

„Na výjezdu ze zatáčky jsem dostal přetáčivý smyk, nemohl jsem s tím nic dělat,“ řekl Giovinazzi.

„Omlouvám se týmu za to, co se dnes stalo. Nyní na to ale musím zapomenout a soustředit se na Itálii. Je mi líto i Russella, jelikož jsem i jemu zničil závod. Bylo smolné, co se mu stalo. Omlouvám se mu,“ dodal italský pilot.

Další článek: Jezdcem dne se v GP Belgie 2020 stal Gasly

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen