Giovinazzi nechce u Sauberu napodobovat Leclerca

Charles Leclerc byl u Sauberu jen jeden rok a nyní ho nahradí další mladík. Antonio Giovinazzi má na svém kontě jen dva starty ve F1. Leclerca však napodobovat nechce.
Giovinazzi nechce u Sauberu napodobovat Leclerca

Leclerc na sebe u Sauberu značným způsobem upozornil. Giovinazzi přichází do týmu v jiné situaci a bude mít jiného týmového kolegu.

„Abych byl upřímný, tak jsem s ním o tomto skoku nemluvil,“ řekl Giovinazzi na adresu Leclerca.

„Chci přemýšlet o sobě a neopakovat letošní výsledky Charlese, nebo se snažit o zlepšení jeho výsledků. Cílem je odvádět maximum z mé strany. Pak se uvidí.“ 

„Mám také jiného týmového kolegu než Charles. Vše bude jiné.“

Druhý debut bude jednodušší, myslí si Giovinazzi

Druhý debut bude jednodušší, myslí si Giovinazzi

Sauber měl i podle svého šéfa silnou poslední třetinu sezóny. Začátek byl ale trochu horší. Giovinazzi doufá, že tomu bude příští rok jinak.

„Doufám, že auto bude v prvním závodě rychlejší a budeme moci na to tlačit už od Melbourne. První závody budou těžké, protože vedle mě bude mistr světa, který má na kontě spoustu let ve F1. Potřebuji dělat svou práci a zlepšovat se závod od závodu.“

Giovinazzi nevidí důvod, proč by tým nemohl navázat na letošní zlepšování formy. „V Melbourne bojovali o poslední místa a nakonec skončili v Poháru konstruktérů na osmém místě. Charles a Marcus odvedli fantastickou práci. Ze strany mechaniků a inženýrů vidím velkou motivaci pro příští rok. Vypadá to dobře. Budeme se snažit výsledek znovu vylepšit. Cílem je být na čele zbytku pole. Ale to je skutečně vysoký cíl.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Není to jen o výsledcích. Ricciardo je se svými výkony spokojený

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.