Giovinazzi nechce u Sauberu napodobovat Leclerca

Charles Leclerc byl u Sauberu jen jeden rok a nyní ho nahradí další mladík. Antonio Giovinazzi má na svém kontě jen dva starty ve F1. Leclerca však napodobovat nechce.
Giovinazzi nechce u Sauberu napodobovat Leclerca

Leclerc na sebe u Sauberu značným způsobem upozornil. Giovinazzi přichází do týmu v jiné situaci a bude mít jiného týmového kolegu.

„Abych byl upřímný, tak jsem s ním o tomto skoku nemluvil,“ řekl Giovinazzi na adresu Leclerca.

„Chci přemýšlet o sobě a neopakovat letošní výsledky Charlese, nebo se snažit o zlepšení jeho výsledků. Cílem je odvádět maximum z mé strany. Pak se uvidí.“ 

„Mám také jiného týmového kolegu než Charles. Vše bude jiné.“

Druhý debut bude jednodušší, myslí si Giovinazzi

Druhý debut bude jednodušší, myslí si Giovinazzi

Sauber měl i podle svého šéfa silnou poslední třetinu sezóny. Začátek byl ale trochu horší. Giovinazzi doufá, že tomu bude příští rok jinak.

„Doufám, že auto bude v prvním závodě rychlejší a budeme moci na to tlačit už od Melbourne. První závody budou těžké, protože vedle mě bude mistr světa, který má na kontě spoustu let ve F1. Potřebuji dělat svou práci a zlepšovat se závod od závodu.“

Giovinazzi nevidí důvod, proč by tým nemohl navázat na letošní zlepšování formy. „V Melbourne bojovali o poslední místa a nakonec skončili v Poháru konstruktérů na osmém místě. Charles a Marcus odvedli fantastickou práci. Ze strany mechaniků a inženýrů vidím velkou motivaci pro příští rok. Vypadá to dobře. Budeme se snažit výsledek znovu vylepšit. Cílem je být na čele zbytku pole. Ale to je skutečně vysoký cíl.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (13) Další článek: Není to jen o výsledcích. Ricciardo je se svými výkony spokojený
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10