Giovinazzi dostal v Monaku Alfu Romeo letos poprvé do Q3

Vůbec poprvé se v letošní sezóně formule 1 mezi deseti nejrychlejšími jezdci kvalifikace objevil také zástupce týmu Alfa Romeo. Antonio Giovinazzi v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka obsadil desáté místo.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Giovinazzi dostal v Monaku Alfu Romeo letos poprvé do Q3 | Foto: Getty Images / Lars Baron

Giovinazzi letos zatím v kvalifikacích poráží svého týmového kolegu Kimiho Räikkönena, který Itala překonal pouze v Imole. A zatímco pro Fina letos potřetí skončila kvalifikace v Q2, Giovinazzi se poprvé chystal na Q3.

„Mám opravdu radost z naší první Q3 v sezóně. Je to den, ve kterém jsme všechno poskládali dohromady a konečně jsme dosáhli toho, co jsme si už nějakou dobu zasloužili. Udělali jsme všechno správně, vůz je od začátku víkendu skvělý, tým nás vyslal na trať v pravý čas a poskládali jsme dohromady kolo, když na tom záleželo,“ řekl Giovinazzi.

„Lituji jen červené vlajky na konci, protože to kolo mohlo být dobré a my mohli být ještě výše. Už od prvního tréninku se tu cítím sebejistě a takový pocit dělá na tratích jako je Monako opravdu hodně. Zítra budeme potřebovat to samé: čistý start, dobrou strategii a povedený závod. Snad dosáhneme dobrého výsledku a našich prvních bodů,“ doufá Ital.

Další článek: Hamilton: Vítězství v Monaku je po katastrofální kvalifikaci ztracené

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“