Giovinazzi dostal v Monaku Alfu Romeo letos poprvé do Q3

Vůbec poprvé se v letošní sezóně formule 1 mezi deseti nejrychlejšími jezdci kvalifikace objevil také zástupce týmu Alfa Romeo. Antonio Giovinazzi v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka obsadil desáté místo.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Giovinazzi dostal v Monaku Alfu Romeo letos poprvé do Q3 | Foto: Getty Images / Lars Baron

Giovinazzi letos zatím v kvalifikacích poráží svého týmového kolegu Kimiho Räikkönena, který Itala překonal pouze v Imole. A zatímco pro Fina letos potřetí skončila kvalifikace v Q2, Giovinazzi se poprvé chystal na Q3.

„Mám opravdu radost z naší první Q3 v sezóně. Je to den, ve kterém jsme všechno poskládali dohromady a konečně jsme dosáhli toho, co jsme si už nějakou dobu zasloužili. Udělali jsme všechno správně, vůz je od začátku víkendu skvělý, tým nás vyslal na trať v pravý čas a poskládali jsme dohromady kolo, když na tom záleželo,“ řekl Giovinazzi.

„Lituji jen červené vlajky na konci, protože to kolo mohlo být dobré a my mohli být ještě výše. Už od prvního tréninku se tu cítím sebejistě a takový pocit dělá na tratích jako je Monako opravdu hodně. Zítra budeme potřebovat to samé: čistý start, dobrou strategii a povedený závod. Snad dosáhneme dobrého výsledku a našich prvních bodů,“ doufá Ital.

Další článek: Hamilton: Vítězství v Monaku je po katastrofální kvalifikaci ztracené

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)