Giovinazzi dostal kuriózní penalizaci. Jel moc blízko k jeřábu

Antonio Giovinazzi dostal penalizaci za velmi zvláštní a neobvyklý prohřešek. V průběhu závodu se dostal příliš blízko k jeřábu, který odklízel vůz na trati.
Giovinazzi dostal kuriózní penalizaci. Jel moc blízko k jeřábu

Antonio Giovinazzi dostal penalizaci 10 sekund za to, že se během safety caru dostal až příliš blízko k jeřábu a traťovým maršálům, kteří odklízeli vůz v osmé zatáčce.

Podle stewardů ředitel závodu nařídil všem vozům, aby v dané zatáčce zůstali vpravo od jeřábu. Giovinazzi se hájil tím, že jel dostatečně pomalu a vešel se do požadované delty. Stewardi ale incident přesto vyhodnotili jako potenciálně nebezpečný a udělili penalizaci.

Na výsledky závodu to ale vliv nemělo, protože na Romaina Grosjeana měl Giovinazzi velký náskok. Ital tak zůstal na 10. místě.

Stewardi po závodě řešili také kolizi mezi Kvjatem a Kimi Räikkönenem, po které závod pro jezdce Alfy Romeo skončil. Žádný trest ale nepadl.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hamiltona potopila strategie Mercedesu, Bottas plnil roli týmové dvojky

15:16 | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.