Giovinazzi chce dostat Alfu Romeo na stupně vítězů

Alfa Romeo za deset dnů představí nový vůz. Bude na tom letos lépe než vloni?
Giovinazzi chce dostat Alfu Romeo na stupně vítězů

Alfa Romeo představí vůz 22. února ve Varšavě, odkud pochází sponzor PKN Orlen. Předpokládá se, že bude mít přepracovaný užší nos. Zlepšení by mělo přijít také od motoru.

„Pohonná jednotka je neznámá, ale doufáme, že i zde to bude lepší a umožní nám to se více bavit,“ řekl Giovinazzi pro Sky Italia. 

Pokud jde o cíle, má je Giovinazzi opravdu odvážné. Chce dostat Alfu Romeo na stupně vítězů. Vloni tým skončil na osmém místě s pouhými osmi body a nejlepším umístěním bylo deváté místo.

„Mým snem je přivést Alfu Romeo na stupně vítězů a doufám, že to zvládnu,“ řekl Ital.

„K tomu potřebujete konkurenceschopné auto, štěstí a práci. Tvrdě pracujeme, i fyzicky jsem se dobře připravil. Doufám, že budu mít pro první závod nejlepší možné auto.“

Giovinazzi také doufá, že letošní sezóna bude normálnější než ta loňská.

„Minulý rok byl opravdu jiný a vidět Monzu bez fanoušků bylo těžké. Byly  okruhy, kde byli nějací diváci, ale nemůžu se dočkat, až uvidím plné okruhy. Počínaje Monzou.“

Další článek: Nezávislosti dveře dokořán: Red Bull založí vlastní firmu a začne si vyrábět motory sám

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?