Gill: FIA nás ujistila, že senzory paliva splňují požadavky na přesnost

Výrobce senzorů Gill, které v každém voze F1 měří spotřebu paliva, vydal prohlášení k uplynulému závodu v Austrálii. Od FIA se mu dostalo pozitivních ohlasů.
Gill: FIA nás ujistila, že senzory paliva splňují požadavky na přesnost

Senzory Gill trpěly v Melbourne nepřesnostmi, mimo jiné ve voze Daniela Ricciarda, a proto se Red Bull rozhodl řídit vlastními výpočty spotřeby paliva, což mu nakonec vyneslo diskvalifikaci.

Firma Gill ale nenápadně upozornila v rámci své tiskové zprávy, že kalibraci svých senzorů pro potřeby formule 1 neprovádí. A přesnost má potvrzenou federací.

Klepněte pro větší obrázek„Po Grand Prix Austrálie z minulého víkendu FIA poskytla Gillu Sensors pozitivní zpětnou vazbu na výkonnost zařízení, které měří průtok paliva, potvrdila svoji důvěru ve vývoj a uvedla, že měřící zařízení splňují přesnost požadovanou FIA.“

„K vývoji měřícího zařízení patří rozsáhlý testovací program, jehož součástí bylo spojení s mnoha týmy F1 kvůli jejich zpětné vazbě na design a funkčnost zařízení. Kalibraci měřícího zařízení provádí třetí strana vybraná FIA.“

„Měřící zařízení využívá ultrazvukovou technologii, která byl vybrána kvůli své odolnosti v extrémních provozních podmínkách. FIA si vybrala Gill Sensors pro tento komplexní vývoj kvůli 29letým zkušenostem Gillu s ultrazvukovými zařízeními.“

S nepřesnostmi v měření měly údajně problémy i ostatní týmy, ale na rozdíl od Red Bullu se rozhodly dodržet pokyny FIA a průtok paliva přizpůsobily požadovaným hodnotám.

FIA varovala Red Bull ohledně spotřeby třikrát

FIA varovala Red Bull ohledně spotřeby třikrát

Další článek: S Lotusem nám schází zkušenosti, vysvětluje Renault

15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10