Giedo van der Garde se stal druhým pilotem Caterhamu

Tým Caterham uzavřel svoji sestavu, vedle Charlesa Pica nasadí do závodů holandského jezdce Gieda van der Gardeho.
Giedo van der Garde se stal druhým pilotem Caterhamu

Caterham se tak zbavil zkušeného Kovalainena a Petrova, jeho současní jezdci mají na kontě dohromady jednu sezónu formule 1.

Van der Garde loni závodil pro Caterham v GP2 a svezl se v pátečních trénincích F1. "Je součástí naší rodiny od roku 2012, kdy nastoupil do našeho týmu GP2 a byl nominován záložním jezdcem týmu formule 1," připomněl šéf malajsijské stáje Cyril Abiteboul.

"Sezónu GP2 a svých šest volných tréninků zvládl velmi dobře, postupně zrychloval, zlepšoval technickou zpětnou vazbu a vztah s inženýry a mechaniky, čímž odůvodnil svoji promoci do formule 1."

Van der Garde řekl, že do týmu během minulého roku dobře zapadl. "Vím, že jsem připraven udělat ten krok nahoru do formule 1. Všechna práce, kterou jsem odvedl během své kariéry, a především loni s tímto týmem, mě dovedla k mému konečnému cíli. Teď můžu pokračovat v učení na nejvyšší úrovni motorsportu a ukázat, že jsem na formuli 1 připravený. Nemůžu se dočkat, až začnu pracovat."

Další článek: Force India oznámí druhého jezdce až před Barcelonou

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.