Giancarlo Minardi: Neznalost maršála může zabíjet. Letos obzvlášť.

V případě nehody je traťový maršál tím, kdo svou reakcí může rozhodnout o jezdcově životě či smrti. Jejich připravenost teď ale Giancarlo Minardi začal zpochybňovat.
Giancarlo Minardi: Neznalost maršála může zabíjet. Letos obzvlášť.

Giancarlo Minardi, zakladatel a někdejší majitel stejnojmenné stáje, se obává, že by nepřipravenost traťových maršálů mohla v letošní sezoně více než kdy dřív zavinit neštěstí. Důvodem k jeho starostem je hlavně nový prvek na vozech, totiž systém ERS.

"Ve formuli 1 došlo k mnoha změnám, které mohou být nebezpečné," cituje Minardiho ruský internetový zpravodaj F1news.ru. "Pokud se mohutné baterie přehřejí, může dojít k požáru a k uvolnění vysokého napětí. Ve vozech se zavádějí speciální světelné diody, které to signalizují. Mechanici na to musí dávat velký pozor a jezdci vědí, že v případě nebezpečí musí okamžitě vyskočit z vozu. Ale vědí o tom i maršálové?

Nemůžeme zapomínat na to, že v případě nehody nebo poruchy jsou právě maršálové těmi, kdo jsou v místě incidentu jako první. Ovšem na některých tratích se soutěže mezinárodní úrovně konají jen jednou do roka, takže vědí i tamní maršálové, jak se zachovat, když se červeně rozsvítí světelné diody?" vyjádřil své znepokojení Ital.

Další článek: Roberto Moreno – náhradníkem na plný úvazek

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10