Gerhard Berger pomáhá Rosbergovi v jednání o nové smlouvě

Nico Rosberg má zajímavého prostředníka, který pomůže v jednání s Mercedesem o nové smlouvě.
Gerhard Berger pomáhá Rosbergovi v jednání o nové smlouvě

Auto Bild Motorsport přinesl zajímavou informaci. O nové smlouvě mezi Rosbergem a Mercedesem bude jednat Gerhard Berger. Ten podle svých slov přišel k celé záležitosti asi stejně „jako panna k dítěti“. Konkrétně ho oslovil Rosbergův otec Keke.

Berger a Nico Rosberg na sebe už v F1 narazili. V roce 2002 Rosberg testoval pro BMW v době, kdy tam působil právě Berger.

Niki Lauda už potvrdil, že s Bergerem mluvil.

V uplynulých dnech se objevily spekulace, které spojovaly Rosberga s Ferrari, ale jeho snahou bude spíše setrvání u Mercedesu.

Je ovšem jasné, že Rosberg bude chtít z nové smlouvy získat maximum. Má konec konců poměrně solidní referenci v podobě příjmů Hamiltona.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: McLaren slaví 50 let v F1

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.