Gerard Lopez: Räikkönen je motivován víc než kdy jindy

Majitel týmu Lotus Renault GP (nově Lotus F1 Team) trvá na svém a tvrdí, že Räikkönen je k podání skvělých výkonů motivován i díky kritice, jíž musí čelit.
Gerard Lopez: Räikkönen je motivován víc než kdy jindy

Gerard Lopez, majitel Renaultu, se domnívá, že pochybnosti ohledně výkonu Kimiho Räikkönena v následující sezoně Finovi přinášejí jen větší motivaci a touhu dokázat, že stále patří mezi TOP jezdce F1.

Ve formuli 1 si sice dal finský jezdec pauzu jen na dvě sezony, během nichž závodil v rally, jenomže od jeho posledního závodu se v královně motorsportu změnila spousta věcí. Otázkou také zůstává, jestli Räikkönen v rally neztratil takový ten svůj formulový grif. Tyto pochybnosti se pomalu vynořují už od chvíle, kdy novináři začali spekulovat o Finově možném angažmá u Williamsu.

Včera odpoledne Räikkönen poprvé navštívil továrnu v Enstonu a svým chováním dokázal Gerarda Lopeze přesvědčit o svém velkém odhodlání dostat se znovu na vrchol. "Už v minulosti Kimi dokázal, že patří k těm nejrychlejším. Pokud se budeme bavit o jeho věku, pak je v těch nejlepších letech," říká o dvaatřicetiletém jezdci Lopez.

"Co se týče jeho motivace, podle toho, co jsem viděl a od něj také slyšel, je pravděpodobně tak motivovaný jako nikdy. Čím víc lidí o něm pochybuje, tím lepší to je, protože to jen zvyšuje jeho chuť dokázat, že se mýlí."

"Já jsem nadšený, že je tady, protože si myslím, že je to jeden z nejdůležitějších kroků, abychom dostali tým tam, kde chceme, aby byl. Chceme, aby to byl jeden z TOP týmů ve formuli 1," vysvětluje Lopez.

Kimi Räikkönen svým vyjádřením jen dokazuje, že i nadále zůstává stejným flegmatikem, jakým byl před svým odchodem z F1. "Je to poprvé, co jsem v Enstonu," říká. "Je velmi příjemné vidět továrnu – vypadá dobře. Je to velmi hřejivý pocit a já se cítím uvolněně. Zatím jsem nečetl noviny o celém tom rozrušení, je to ale normální, nebo snad ne? Neklade to na mě o nic vyšší tlak. Vždycky se snažím dělat to nejlepší, takže se nedostávám pod tlak. Bude to vzrušující, to ano, ale opravdu žádný tlak. Uvidíme, jak to půjde," zakončuje svůj rozhovor finský pilot.

Další článek: Tamburello: Úchvatný příběh (nejen) Ayrtona Senny od Martina Zušťáka