George Russell žárlí na své vrstevníky v lepších vozech

Formuli 1 začíná pomalu ale jistě dobývat silná mladá generace pilotů v čele s Charlesem Leclercem, který je dnes již jasnou jedničkou Ferrari. Mezi talentované mladíky patří i junior Mercedesu George Russell, který však s aktuálním vozem Williamsu nemá příliš vysoké šance na boj o mistrovské body a na své vrstevníky trochu žárlí.
George Russell žárlí na své vrstevníky v lepších vozech

Charles Leclerc, 22 let, Ferrari. Lando Norris, 20 let, McLaren. Alexander Albon, 24 let, Red Bull. Carlos Sainz junior, 25 let, letos ještě McLaren a od příštího roku Ferrari. Max Verstappen, 22 let, Red Bull. Takto vypadá aktuální přehled nejlepších mladých pilotů, kteří se před očima mění v hvězdy formule 1.

Do skupinky velkých talentů musíme zařadit i George Russella, dvaadvacetiletého pilota stáje Williams, který se však do soubojů na závodních tratích proti podobně starým jezdcům kvůli špatné výkonnosti britské stáje příliš zapojovat nemůže. A na vrstevníky, kteří mají k dispozici lepší techniku, začíná žárlit.

„Všichni jsme mladíci, všichni chceme úspěšnou kariéru a vítězství v závodech, obojí nejlépe hned,“ rozpovídal se v rozhovoru pro instagram Sky F1 mladý Brit, kterého pro velký závodnický svět vychoval Mercedes.

Jsme nejpomalejší. Do Q2 se nedostaneme, říká Russell

Jsme nejpomalejší. Do Q2 se nedostaneme, říká Russell

„Třeba takový Nico Rosberg, ani nevím, v kolika letech a po kolika odjetých závodech vyhrál svoji první grand prix. Když odvádíte svoji práci a máte výsledky, tak šanci dostanete. To je vše, co momentálně můžu dělat.“

„Když vidím mé kamarády závodit v autech, která mají na vítězství, tak pochopitelně začínám trochu žárlit. Chtěl bych totiž bojovat s nimi.“

„Nicméně dokud budu předvádět dobré výkony a odvádět práci, kterou mám dělat, tak ta příležitost příští rok, za dva roky, za pět let nebo za deset přijde. Musí.“

George Russell v posledních dnech pochopitelně pozorně sledoval zákulisní dění týkající se přestupů a o některých věcech se jako pilot formule 1 dozvěděl s předstihem.

„Trochu jsem už věděl předem. Nejprve mě to trochu překvapilo, ale ve výsledku to všechno dává smysl,“ řekl britský závodník o nedávném dění na jezdeckém trhu.

„Ve Ferrari se začali dívat do budoucnosti. Charles a Carlos mohou utvořit jezdeckou dvojici na příštích pět, šest až sedm let.“

Podceňovaného Latifiho bude těžké porazit, uvědomuje si Russell

Podceňovaného Latifiho bude těžké porazit, uvědomuje si Russell

„V každé organizaci potřebujete stabilitu. Tu zaručí dva famózní jezdci vedle sebe, třeba Lando a Danny,“ řekl Russell k novému páru McLarenu.

„Upřímně se myslím, že je to skvělé. Tohle mixování věcí baví fanoušky i média. Milují to. Je to dobré i pro mladíky ve formuli 1, dva takové teď má Ferrari, stejně tak Red Bull a k tomu Lando v McLarenu.“

Lando Norris nyní podle Russella může těžit z nového týmového kolegy, kterým bude zkušenější Daniel Ricciardo.

„Příchod Daniela do McLarenu bude dobrý pro Landa, ta výzva se mu bude líbit. Když máte vedle sebe vážně silného parťáka, tak z toho vždy těžíte. Je to skvělé pro Landa i pro celý sport. I Daniel má před sebou ještě mnoho let, i tahle jezdecká dvojice může vydržet pět šest sezón.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Váš názor Další článek: Binotto a Piero Ferrari poprvé promluvili o rozchodu Vettela a Ferrari
11:34 | F1 prodloužila s Abú Dhabí smlouvu do roku 2030.
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
8. prosince | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00