Genii prodalo třetinu týmu Lotus investiční skupině Infinity Racing

Enstonská stáj Lotus F1 má nového spolumajitele, k Genii se přidalo Infinity Racing Partners Limited sdružující investiční společnosti.
Genii prodalo třetinu týmu Lotus investiční skupině Infinity Racing

Firma Genii Capital Gérarda Lopeze byla doposud výhradním vlastníkem týmu, ale teď prodala 35% podíl Infinity. Lopez zůstává předsedou představenstva týmu a nedochází ani k žádným jiným organizačním změnám.

"Šéfové Infinity Racing mají výjimečné znalosti a ověřenou historii ve vývoji a výrobě vysoce kvalitních technologií," řekl.

"Toto partnerství nám umožní zvýšit konkurenceschopnost týmu Lotus ve vztahu k technologii KERS, která získává na důležitosti ve snaze formule 1 být přívětivější k životnímu prostředí. Tým Lotus také bude lépe obchodovatelný jako značka, otevře mu to nové velké sponzorské příležitosti."

Výkonný ředitel Genii Eric Lux věří, že nový spolumajitel pomůže Lotusu na vrchol. "Jak se výsledky týmu Lotus zlepšují každým rokem, čekali jsme na správného investora, který by nám pomohl poskočit na první místo v poháru konstruktérů," uvedl.

"V Infinity Racing jsme našli partnera se správnými vazbami navíc k technologickým znalostem a s dosahem na globální trhy s klíčovými sponzory, abychom tento cíl splnili."

Další článek: Pneumatiky jsou bezpečné a vydrží, hájí Sutil Pirelli