Gené zůstává testovacím jezdcem Ferrari, závodit bude pro Audi

Marc Gené oznámil prodloužení své smlouvy s Ferrari, letošní rok bude jeho devátým ve službách maranellské stáje. Ovšem na okruzích bude hájit jiné barvy.
Gené zůstává testovacím jezdcem Ferrari, závodit bude pro Audi

Gené odjel ve formuli 1 celkem 36 závodů, z toho většinu pro Minardi, tři Grand Prix absolvoval v barvách Williamsu. Jeho kariéra se ale točí kolem testovací role u Ferrari.

"Je mi ctí, že budu devátým rokem v řadě pracovat pro Ferrari," prohlásil. "Cílem bude připravit vítězné auto pro Fernanda Alonsa, aby se stal mistrem světa a aby Ferrari vyhrálo konstruktéry."

"Byli jsme tomu blízko v posledních letech, hlavně v roce 2010 a 2012, ve kterém jsme vedli většinu šampionátu a šanci zvítězit jsme měli až do posledního závodu. V obou případech Fernandovi titul utekl, i když by podle mě byl tím správným vítězem, takže doufejme, že bude spravedlnosti učiněno zadost v roce 2013!"

Gené bude ale také pracovat pro Audi. Soustředí se na vytrvalostní závody, chce vyhrát 1000 km ve Spa a 24 hodin v Le Mans.

Další článek: Button a Pérez budou mít stejné podmínky, ujišťuje McLaren

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.