Gené zůstává testovacím jezdcem Ferrari, závodit bude pro Audi

Marc Gené oznámil prodloužení své smlouvy s Ferrari, letošní rok bude jeho devátým ve službách maranellské stáje. Ovšem na okruzích bude hájit jiné barvy.
Gené zůstává testovacím jezdcem Ferrari, závodit bude pro Audi

Gené odjel ve formuli 1 celkem 36 závodů, z toho většinu pro Minardi, tři Grand Prix absolvoval v barvách Williamsu. Jeho kariéra se ale točí kolem testovací role u Ferrari.

"Je mi ctí, že budu devátým rokem v řadě pracovat pro Ferrari," prohlásil. "Cílem bude připravit vítězné auto pro Fernanda Alonsa, aby se stal mistrem světa a aby Ferrari vyhrálo konstruktéry."

"Byli jsme tomu blízko v posledních letech, hlavně v roce 2010 a 2012, ve kterém jsme vedli většinu šampionátu a šanci zvítězit jsme měli až do posledního závodu. V obou případech Fernandovi titul utekl, i když by podle mě byl tím správným vítězem, takže doufejme, že bude spravedlnosti učiněno zadost v roce 2013!"

Gené bude ale také pracovat pro Audi. Soustředí se na vytrvalostní závody, chce vyhrát 1000 km ve Spa a 24 hodin v Le Mans.

Diskuze (32) Další článek: Button a Pérez budou mít stejné podmínky, ujišťuje McLaren
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30