Gastaldi: Chováme se jako primadony, panu E musíme pomoci

Federico Gastaldi kritizuje šéfy týmů, kteří se podle něj chovají jak primadony.
Gastaldi: Chováme se jako primadony, panu E musíme pomoci

Gastaldi má nejen zkušenosti coby šéf týmu, ale byl i promotérem velké ceny – konkrétně té v Argentině.

„Od začátku loňskému roku jsme mluvili o tom, jak zlepšit show,“ říká Gastaldi pro Motosport.com. Podle něj jsou vinní úplně všichni.  

„Existuje mnoho názorů, ale z nějakého důvodu nebo příčiny jsme nebyli dost ochotní tyto myšlenky uvést do praxe. Bernie na nás stále tlačí, abychom se snažili být otevřenější. Existuje mnoho, mnoho věcí, které jsou na stole, ale jsou tam i body, které můžeme zlepšit bez peněz. Stejně jako to, být přístupnější. Jezdci a vedení mohou být otevřenější novinářům, televizím a jezdci mohou mít lepší přístup ke svým fanouškům. Měli bychom dělat více propagačních akcí.“

„Samozřejmě nemůžeme ukazovat prstem na někoho konkrétně, ale stali jsme se v paddocku primadonami.“ Podle Gastaldiho musí týmy pomoci „panu E“ a být přístupnější k fanouškům.

„Je to na nás všech. Je to naše povinnost. Protože pokud nebudeme pomáhat organizátorům, pak tu nebudeme. Když nejsou žádní promotéři, není F1.“

Podle Gastaldiho nebyl kdysi problém velkou cenu vyprodat. Dnes je ale více možností, takže je potřeba se přiblížit lidem.

Foto:Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Formule E otevřela pravidla, poslechněte si nové motory