Gasly zopakoval páté místo, Cunoda lituje chyby

Pierre Gasly z AlphaTauri vyrazí také do druhého závodu letošní sezóny formule 1, Velké ceny Emilia Romagna v Imole, z pátého místa. Pro Júkiho Cunodu skončila kvalifikace už v první části poté, co boural v šikaně Variante Alta.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Gasly zopakoval páté místo, Cunoda lituje chyby | Foto: Getty Images / Lars Baron

Gasly tím zopakoval svůj výsledek z prvního letošního podniku v Bahrajnu, kde také v kvalifikaci skončil pátý.

„Musím říct, že to dnes bylo velmi dobré. Celá kvalifikace byla trochu náročnější než v Bahrajnu, jelikož hodně týmu zrychlilo. Jsem rád, že jsem v Q3 dokázal všechno poskládat dohromady, bylo to velmi čisté kolo,“ řekl Gasly.

„Rozdíly jsou extrémně malé, myslím, že jsme jen pár setin od Charlese a jen tři nebo čtyři desetiny od nejrychlejších, takže je to skvělý výsledek a pro zítra jsme v dobré pozici. Musíme se připravit na každou situaci, může pršet nebo se může něco stát vpředu, takže musíme být připraveni využít každé příležitosti.“

Cunoda rozbil vůz v šikaně

Po působivém představení v prvním závodě v Bahrajnu nováček Cunoda chyboval v Imole v první části kvalifikace. Japonec ztratil na výjezdu z šikany Variante Alta kontrolu nad svým vozem a zadní části narazil do bariéry.

Výrazně poškozený vůz zapříčinil přerušení kvalifikace a Cunodu odsoudil ke startu z poslední pozice.

„Až příliš jsem tlačil v nájezdu. Až do té chvíle bylo to kolo skvělé. Myslím, že by celkem snadno šlo z Q1 postoupit jen na jedné sadě pneumatik. Byl jsem až příliš nadšený. Byla to hloupá chyba, velmi se omlouvám týmu,“ řekl Cunoda.

Cunoda z nehody vyvázl nezraněn. „Vypadalo to ošklivě, když jsem se podíval na zadní část (auta). Opravdu doufám, že auto bude zítra pořádně opravené. Velmi se dnes omlouvám týmu.“

Okruh v Imole je úzký a předjíždí se na něm obtížně. Cunoda však věří, že mu v postupu vpřed může pomoci i déšť.

„Zítra zřejmě budou jiné podmínky, bude pršet, což by mi mohlo pomoci. Myslím, že to bude odlišný obrázek. Budou jiné podmínky, musím se jim tedy jen přizpůsobit a tlačit až do konce.“

Další článek: Hamilton nečekal, že v kvalifikaci porazí oba red bully

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00