Gasly zajel nejlepší kvalifikaci od svého návratu do Toro Rosso

Pierre Gasly v kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie formule 1 dosáhl svého nejlepšího výsledku od návratu do týmu Toro Rosso, když obsadil sedmé místo.
Gasly zajel nejlepší kvalifikaci od svého návratu do Toro Rosso

Stejně jako řada dalších jezdců si i Francouz o jednu pozici polepší díky penalizaci Charlese Leclerca. Gasly v kvalifikaci přitom nestačil jen na jezdce týmů Red Bull, Ferrari a Mercedes.

„Jsem velmi šťastný. Pro tým ze středu pole jako jsme my, je to naše středopolová pole position. Je to skvělé zajet toto kolo a dosáhnout svého nejlepšího kvalifikačního umístění s Toro Rosso na trati, kde jsme věděli, že budou rozdíly opravdu malé. Je skvělé kvalifikovat se na sedmé místo,“ řekl Gasly.

„Abych pravdu řekl, věděli jsme, že budeme konkurenceschopní. Věděli jsme ale také, že můžeme vypadnout v Q1, jako se to stalo Dannymu (Kvjatovi), nebo možná můžeme postoupit i do Q3,“ dodal Francouz, který poukázal na malé rozdíly, které přináší krátký okruhu Interlagos.

Gaslyho sebedůvěru narušily nehody v testech, myslí si Horner

Gaslyho sebedůvěru narušily nehody v testech, myslí si Horner

„Mezi sedmým a patnáctým to včera byly tři desetiny sekundy. Víme, že ostatní obvykle v sobotu najedou v kvalifikaci trochu rychlosti, když trochu více vyladí motor. Nečekali jsme to, proto je to možná tak skvělé. S Charlesovou penalizací startujeme šestí, takže to je opravdu dobré.“

Kvjat nepostoupil z Q1

Už v první části naopak skončila kvalifikace pro druhého pilota Toro Rosso Daniila Kvjata.

„Dnes ráno jsem se ve třetím tréninku cítil v autě opravdu dobře a do kvalifikace jsem šel s pozitivní náladou. Odpoledne ale vůz neměl dobré vyvážení,“ řekl Kvjat.

„Ve druhé jízdě jsem udělal pár chyb, které mi nedovolily zlepšit můj čas. Nejsem si jistý, co se stalo, ale ztratil jsem rytmus a nedokázal jsem to poskládat dohromady. Moje závodní rychlost je ale celkově dobrá a i když 16. místo není ideální, uvidíme, co můžeme udělat,“ dodal.

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: V neděli se pokusíme to dokončit, říká Verstappen

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10