Gasly vidí příležitost u Toro Rosso v roce 2017

Junior Red Bullu Pierre Gasly si myslí, že pro sezónu 2017 bude o Toro Rosso ve formuli 1 volné místo, o které by měl zájem.
Gasly vidí příležitost u Toro Rosso v roce 2017

19letý Francouz se k programu Red Bullu připojil v roce 2014, kdy v celkovém hodnocení formule Renault 3.5 obsadil druhou pozici za Carlosem Sainzem jr.

Kromě toho v té sezóně absolvoval také šest závodů v GP2, kam se naplno přesunul v loňském roce, kdy skončil v konečné klasifikaci na osmé příčce.

Gasly zatím neoznámil své plány pro nadcházející sezónu, dá se však předpokládat, že zůstane v GP2 a pokusí se získat titul, se kterým by se mu otevřela cesta do F1.

„Zatím není nic podepsáno, plán je ale absolvovat druhou sezónu v GP2 a vyhrát šampionát. Vím, že na to mám,“ řekl Gasly pro Ouest France.

„Pro 2017 to bude mnohem důležitější, když budou ve formuli 1 u Toro Rosso volná místa, mám v úmyslu se tam dostat.“

Francouz loni působil v GP2 u týmu DAMS, který pro příští rok již podepsal s Alexem Lynnem a Nicholasem Latifim.

Mladí jezdci se v F1 neztratí, ukázal podle Gaslyho Verstappen

Mladí jezdci se v F1 neztratí, ukázal podle Gaslyho Verstappen

I přesto, že v roce 2014 obsadil ve FR3.5 druhé místo, už od konce sezóny 2013 čeká na další vítězství, když naposledy se na nejvyšší stupínek postavil při závodě Eurocupu formule Renault 2.0 v Paul Ricard.

Loni v GP2 vyhrál třikrát kvalifikaci, nikdy však nejvýhodnější pozici na startu nepřetavil ve vítězství.

„Po mentální stránce to nebylo snadné,“ přiznal Gasly. „V jednu chvíli si řeknete 'Už to nemůže být horší, a bum - objeví se další problém.“

„Věděli jsme, že GP2 by mohlo být obtížné, je to taková čekárna pro F1. Když je to ale náročné, tak se toho hodně naučíte.“

Gasly se přitom cítí být na F1 připraven. „Pokud bych byl požádán, abych jel zítra, tak bych podle mě mohl. GP2 je skvělou přípravou na F1, obzvlášť z pohledu práce s pneumatikami. Měl bych být schopen se ještě zlepšit, a další sezóna v GP2 mě udělá jen silnějším.“

Foto: Getty Images / Andrew Hone

Další článek: Sauber bude mít nového hlavního traťového inženýra

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.