Gasly v maďarské kvalifikaci nejlepším jezdcem za Mercedesem a Red Bullem

Velmi dobrou kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1 zaznamenal Pierre Gasly z týmu AlphaTauri. Francouz do závodu vyrazí z pátého místa, když nestačil jen na piloty Mercedesu a Red Bullu.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Gasly v maďarské kvalifikaci nejlepším jezdcem za Mercedesem a Red Bullem | Foto: Getty Images / Peter Fox

Mezi čtvrtým Sergiem Pérezem a sedmým Charlesem Leclercem to bylo v kvalifikaci velmi těsné. Pérez ztratil na nejrychlejšího Lewise Hamiltona 1,002 sekundy, Gasly 1,064 sekundy, Lando Norris 1,070 sekundy a Leclerc 1,077 sekundy.

Ve všech třech částech kvalifikace přitom Gasly patřil k nejrychlejším. V Q1 byl pátý, v Q2 třetí a v Q3 znovu pátý. Do závodu vyrazí, stejně jako většina jezdců z nejlepší desítky, na měkké sadě pneumatik.

„S dneškem jsem velmi spokojen. Je to velmi dobrý pocit být první auto za Mercedesem a Red Bullem. Celkem nás překvapilo, že jsme byli před Ferrari, které se zdálo být opravdu silné, s naší dnešní výkonností jsem tedy opravdu spokojen,“ řekl Gasly.

„Nebude to pro nás jednoduchý závod. Víme, že z pohledu závodní rychlosti jsou některé vozy kolem nás silnější, ale věděli jsme, že postavení na startu bude velmi důležité a pro zítřejší souboj jsme se dostali do nejlepší možné pozice. Opravdu se těším na souboj s Charlesem a Landem. Předjíždění je tu obtížné, takže ukážeme lokty a pokusíme se udržet páté místo.“

Druhý pilot AlphaTauri Júki Cunoda vypadl už v první části kvalifikace, kde obsadil šestnácté místo, když porazil pouze piloty Williamsu a Haasu.

Další článek: Dvojitá česká radost na Hungaroringu! Slaví Charouz a první stupně vítězů ve formuli 3 i Staněk

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.