Gasly v Bahrajnu oslavuje nejlepší výsledek v kariéře

Pierre Gasly dosáhl ve Velké ceně Bahrajnu svého nejlepšího výsledku ve formuli 1, když s vozem Toro Rosso poháněným pohonnou jednotkou Honda obsadil čtvrté místo.
Gasly v Bahrajnu oslavuje nejlepší výsledek v kariéře

Po startu z páté pozice na startu Francouz dokonce předjel Daniela Ricciarda z Red Bullu, který mu však záhy předjetí vrátil. Ricciardo však po pár kolech vinou technického problému odstoupil a Gasly se posunul na čtvrté místo.

Toro Rosso ve své historii vyhrálo jeden závod, v roce 2008 zásluhou Sebastiana Vettela v italské Monze. Gasly dnes však vyrovnal druhý nejlepší výsledek týmu, pro Hondu je to přitom nejlepší umístění od jejího návratu do formule 1 v roce 2015.

Za svůj výkon Gasly vyhrál také anketu Jezdec dne.

„Nikdy jsme nic takového nečekali, takže jsem jen velmi šťastný. Stále mi to nedochází, ale velké díky patří týmu, protože vůz byl po celý víkend skvělý a dnes jsme s tímto vozem měli tuto příležitost. Nevím, co říct, jsem jen šťastný,“ řekl Gasly.

„Start byl skvělý, předjel jsem v první zatáčce Daniela (Ricciarda), takže to bylo dobré, pak mě ale ve čtvrté zatáčce znovu předjel. Kevin (Magnussen) byl za mnou a já byl skutečně rychlý. S DRS mě ale v první zatáčce překonal a já věděl, že jej hned musím předjet zpátky, jinak by byl ten závod za ním náročnější.

Podařilo se mi ho překonat na výjezdu a poté už byla moje rychlost skvělá, dokázali jsme mu odjet a opotřebení pneumatik bylo malé. Vůz byl rychlý a já dokázal tlačit až do cíle, takže to byl skvělý den.

Myslím, že za týden dostaneme odpověď, ale ano, myslím, že jsme o tomto víkendu rozhodně udělali krok vpřed. Nevím, jestli budeme tak rychlí i v ostatních závodech, ale uvidíme. V tuhle chvíli si to musíme užít, protože je to skvělý den pro tým, pro Hondu a také pro mě.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Mechanik Ferrari má zlomeniny, tým zaplatí pokutu

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.