Gasly si užíval, že modré vlajky nedostává on ale soupeři

Jak poznáte, že jedete dobrý závod? Třeba tak, že vidíte modré vlajky. Nedostáváte je vy, ale jezdec, který vás má pustit.
Gasly si užíval, že modré vlajky nedostává on ale soupeři

Maďarsko bylo dalším závodem, ve kterém Pierre Gasly dokázal pro Toro Rosso získat velký počet bodů. Závod si Gasly evidentně užíval.

„Když jsem dojel Williams, myslím, že to bylo snad poprvé, co jsem viděl modré vlajky pro auto, které bylo přede mnou,“ řekl Gasly pro Autosport.

„Když jsem to viděl, pomyslel jsem si: Do pr****, to znamená, že jedu dobrý závod. Obvykle je ta modrá vlajka pro mě, abych pustil Ferrari nebo Mercedes. Byl to docela dobrý pocit.“

Lepší to pro Toro Rosso nemohlo být, pochvaluje si Gasly

Lepší to pro Toro Rosso nemohlo být, pochvaluje si Gasly

„V Bahrajnu jsem dostal celé kolo. Ostatním jsem kolo nedával. Možná to bylo poprvé, kdy jsem nedostal kolo, ale dal jsem kolo dalším autům.“

Forma Toro Rosso ho překvapila

„Po posledních třech, čtyřech závodech jsem byl šokován, že jsem se dostal na šesté místo. Byli jsme tak daleko. Minulý víkend jsem končil v první části kvalifikace za williamsem. Existují okruhy, na kterých auto funguje mnohem lépe. Je to docela překvapující.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Vettel si z bodové ztráty těžkou hlavu nedělá. Naše auto má potenciál, říká

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10