Gasly: S nepředvídatelným red bullem nemohu jet tak, jak bych chtěl

Pierre Gasly se podle svých slov v letošním „nepředvídatelném“ voze týmu Red Bull necítí tak dobře jako jeho týmový kolega Max Verstappen. Francouz ani ve své druhé kvalifikaci za Red Bull v Bahrajnu nepostoupil do Q3.
Gasly: S nepředvídatelným red bullem nemohu jet tak, jak bych chtěl

Gasly zatím po celý víkend rychlostně zaostává za svým týmovým kolegou a přiznal, že se trápí zejména se zadní částí svého vozu.

„V tuto chvíli se potýkám zejména se zadní částí vozu, kde nevím, jak daleko až mohu zajít, protože většinou se to jednoduše nepředvídatelně utrhne. Myslím, že Max se nyní ve voze cítí lépe než já. Samozřejmě na tom budeme muset pracovat s inženýry a podívat se na to, co můžeme udělat, aby mi to více sedělo,“ říká Gasly.

„Od začátku víkendu se trápíme, zejména na mém voze, se zadní částí. Zkusili jsme spoustu věcí, ale nezlepšilo se to.“

Poté, co kvůli strategické chybě vypadl v Austrálii ve své první kvalifikaci za Red Bull už v první části, nepostoupil mezi nejlepších deset ani v Bahrajnu a do zítřejšího závodu odstartuje až ze třinácté pozice.

„Hodně se protáčí kola a je to nepředvídatelné. Neposkládal jsem všechno dohromady a když je to tak vyrovnané a já nepostoupil o šest setin, tak nás to stálo hodně.“

Zatímco vloni v Bahrajnu Gasly zaznamenal v barvách Toro Rosso nejlepší výsledek sezóny, letos je s Red Bullem v odlišné situaci. „V tuto chvíli nemohu jet tak, jak bych chtěl. Občas zatočím a nic se nestane. V dalším momentu zatočím a ztratím kontrolu nad zadní částí vozu. Je to opravdu nepředvídatelné,“ popisuje.

„V kvalifikaci jsme zkusili něco, co to ale nezlepšilo. Zřejmě potřebuji více času a podívat se s inženýry na to, co můžeme dělat, aby to bylo vyrovnanější a já mohl alespoň předpovídat, co se stane,“ dodává.

Verstappen za ferrari a mercedesy

Verstappen vyrazí do druhého závodu letošní sezóny formule 1 z páté pozice na roštu. Nizozemec ve třetí části kvalifikace odjel jen jeden měřený pokus, kterým za nejrychlejším Charlesem Leclercem zaostal o devět desetin sekundy.

„Tento víkend se trápíme s vyvážením vozu, obzvlášť na nejměkčí směsi pneumatik. V kvalifikaci jsem měl hodně přetáčivý vůz a když jsem šlápnul na plyn, auto klouzalo. Bylo proto obtížné předpovídat chování vozu z pohledu jeho vyvážení,“ řekl Verstappen.

„Moje jediné kolo v Q3 bylo všechno nebo nic. Samozřejmě nejsem rád, že jsem za ferrari a mercedesy, ale s pátým místem jsem téměř spokojen, protože po Q1 a Q2 to vypadalo, že nebudeme bojovat o tyto pozice.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Fotogalerie: Sobota před GP Bahrajnu 2019 a pole position pro Leclerca

Témata článku: , , ,