Gasly: Red Bull je jako stvořený pro Verstappena

Podle Pierra Gaslyho ve formuli 1 neexistuje pro Maxe Verstappena tým, který by mu byl tak „šitý na míru“ jako Red Bull.
Gasly: Red Bull je jako stvořený pro Verstappena

„Každý jezdec by chtěl tým, který je mu šitý na míru jako jemu Red Bull,“ řekl Gasly pro Autosprint.

Gasly byl v první polovině loňské sezóny Verstappenovým týmovým kolegou, než se pro neuspokojivé výsledky musel vrátit zpět do Toro Rosso, odkud do týmu přišel. Po dvanácti závodech jej u Red Bullu nahradil Alexander Albon.

Gasly přesto stále odmítá tvrzení, že na výzvu spojenou se závoděním u Red Bullu zkrátka neměl. Poukázal také na to, že tým měl v té době spoustu svých problémů, které musel řešit.

V Red Bullu by se z toho Gasly nedostal, říká Marko

V Red Bullu by se z toho Gasly nedostal, říká Marko

„Formule 1 je týmový sport a vyhrávat můžete jen v případě, že celý tým dobře funguje. Každý potřebuje tu pomoc. Vaše výkonnost nezávisí čistě na vás, všichni členové týmu do toho musí dát maximum,“ říká Francouz.

Je velmi těžké odhadovat, zda Gasly dostane v budoucnu u hlavního týmu Red Bullu ještě druhou šanci. Pokud by se tak stalo, Gasly věří, že by si vedl lépe.

„Kdybych se vrátil do Red Bullu, tak bych se toho do té doby spoustu naučil. Mohlo by to být mnohem lepší.“

V současné době se ale Gasly soustředí na své působení u AlphaTauri, jak se od letošní sezóny jmenuje tým Toro Rosso. „Minimálně v této sezóně se zajímám pouze o závodění pro AlphaTauri. Chci ve formuli 1 zůstat za každou cenu,“ dodává.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Hra F1 2019 je arkáda. Proto reální jezdci dávají přednost iRacingu, vysvětluje Norris

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.