Gasly: Pro příští sezonu bych preferoval užší kokpit, ale Ocon je kvůli dlouhým rukám proti

Gasly: Pro příští sezonu bych preferoval užší kokpit, ale Ocon je kvůli dlouhým rukám proti

Pierre Gasly tvrdí, že se se svým kolegou Estebanem Oconem shodují ve většině požadavků, co se monopostu týká. Výjimkou je však šířka kokpitu.

Pierre Gasly prožívá svoji první sezonu v barvách týmu Alpine a v porovnání se svým kolegou Estebanem Oconem podává velmi srovnatelné výkony.

Celkově však Alpine zaostává oproti cílům, které si vytyčil před sezonou. Zopakování čtvrtého místa z loňského roku zůstává pro francouzskou ekipu v nedohlednu a vše směřuje k tomu, že stáj z Enstone obsadí až šestou příčku.

V příštím roce tak bude chtít být Alpine určitě silnější, což bude možné jedině v případě, že se týmu podaří pro nadcházející sezonu přichystat konkurenceschopnější vůz.

Na otázku, jak se liší požadavky jezdců s ohledem na vývoj nového monopostu, Gasly podle Autosportu odpověděl:

„Oba míříme přibližně stejným směrem – až na ty jeho dlouhé ruce! Já kvůli zrychlení vozu požaduji užší kokpit (s cílem zlepšit aerodynamiku, pozn. red.), z čehož není nadšený.“

„Skutečně netuším, jak řídí, ale potřebuje pro řízení o něco více prostoru než já. Uvidíme, jak to půjde, ale musím říct, že to je asi jediná oblast, ve které bude upřednostňovat komfort před výkonem,“ pokračoval Gasly.

„Myslím, že tým bude vždy usilovat o maximální využití prostoru, který má k dispozici. Já jsem docela spokojený, mám spoustu místa, ale máme jednoho vysokého jezdce s dlouhýma rukama. Momentálně kolem toho vedeme diskuze, ale samozřejmě prioritou bude výkonnost,“ dodal vítěz GP Itálie 2020.

Doporučujeme

Články odjinud