Gasly po startu z první řady v Kataru nebodoval

V dobrý výsledek nedokázal proměnit start z první řady do Velké ceny Kataru formule 1 Pierre Gasly, který při premiérovém závodě na okruhu Losail dojel mimo body.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Gasly po startu z první řady v Kataru nebodoval | Foto: Getty Images / Lars Baron

Penalizace Maxe Verstappena a Valtteriho Bottase za nezpomalení při žlutých vlajkách v kvalifikaci posunuly Gaslyho na roštu ze čtvrtého na druhé místo.

V prvním kole se před Gaslyho dostal Fernando Alonso a následně jej překonal také Verstappen. Francouz se dále propadal pořadím, a nakonec dojel za body na jedenáctém místě.

„Bylo to velmi frustrující. Naše rychlost byla v podstatě šokující, nemáme na to odpověď. V prvních pár kolech jsem se snažil držet s Fernandem, ale nedokázal jsem to,“ řekl Gasly.

„Poté jsme se rozhodli pro agresivní strategii dvou zastávek, ale neměli jsme rychlost. Snažil jsem se tlačit, co to šlo, ale i s novějšími pneumatikami byl Fernando na opotřebovaných pneumatikách daleko přede mnou.

„V posledních víkendech bylo několik zázraků a nemůžeme je mít každý víkend, dnes ale nerozumím tomu, jak se mohou oba vozy kvalifikovat do top 10, mít dobrou rychlost a během závodu se propadnout, aniž by ukázaly jakýkoliv náznak rychlosti,“ připomenul Gasly také skutečnost, že po startu z osmého místa nebodoval ani druhý jezdec AlphaTauri Júki Cunoda.

Diskuze (2) Další článek: Alonso po sedmi letech znovu na stupních vítězů ve F1. Neuvěřitelné, říká
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00