Gasly opět volá po změně systému trestných bodů

Pierre Gasly si myslí, že by se měl systém trestných bodů změnit. Sám je blízko zákazu startu v jednom závodě.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Gasly opět volá po změně systému trestných bodů | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Gasly má 10 trestných bodů, což znamená, že pokud dostane další dva, čeká ho zákaz startu v jednom závodě. Do května se mu žádné trestné body neodečtou.

Hranice 12 bodů zůstává a to přesto, že počet závodů roste – v příštím roce se mělo jet 24 závodů a šest sprintů. Velká cena Číny bude nejspíše zrušena, ale i tak nás čeká 29 závodů. 

„Snažím se na to nemyslet, protože sám sebe nevidím jako hloupého nebo nebezpečného jezdce,“ řekl Gasly, kterého cituje RaceFans. „Snažím se být opatrný u všech hloupých trestných bodů, které získáváte za procedury apod.“

Gasly ví, o čem mluví. Větší část ze svého bodového konta nasbíral za porušení pravidel za safety carem či traťové limity.

„Myslím, že můj přístup k závodění byl stejný a opravdu doufám, že budeme moci přes zimu provést revizi starého systému, protože nevěřím, že budu jediný, kdo bude mít potíže, pokud jej zachováme. A bude ostuda vidět čtyři nebo pět závodních jezdců, kteří mají zakázáno závodit a mít šampionát s tím, že někteří budou muset vynechat závod.“

Jak by se mohl systém změnit? Teoreticky jsou možné asi dvě cesty – zvýšení počtu trestných bodů, které musí jezdec získat, aby dostal zákaz startu v závodě. Stejně se nedávno zvyšoval počet napomenutí, které musí jezdec získat, aby dostal penalizaci 10 míst. Druhou a složitější možností je neudělovat trestné body za některé banální prohřešky.

Další článek: Ross Brawn v čele Ferrari? Jdu do důchodu, oznámil Brit

Témata článku: ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února